סוכנות שחקנים כדורסל – טיפוח כשרונות צעירים

סוכנות שחקנים כדורסל

בשנת 2001 הגשים רוני לופו חלום והקים את ‘רון ספורט’ – סוכנות שחקנים כדורסל. מאז חלפו יותר מ-17 שנים, ואין ספק שמדובר בעבודה מגוונת ומאתגרת, שכן בשנים הארוכות בהן מנוהלת סוכנות שחקנים כדורסל, עברו חוויות שבהחלט יכולות לפרנס כמה ספרים, סרטים והרבה מאוד טורי רכילות…

קווים לדמותו של סוכן שחקני כדורסל

למרות הממדים הגדולים של שחקני הכדורסל, מדובר בדרך כלל באנשים עם נפש עדינה ושברירית. כחלק מהעבודה השוטפת בסוכנות שחקנים כדורסל הסוכן צריך לפעמים להיות שילוב של אחות רחמנייה, רס”ר משמעת וגננת.

זה כמובן נראה מתבקש כאשר מדובר בניהול של נער מוכשר שמככב בקבוצה של תיכון בקריית ביאליק, אבל כאשר מדובר בסנטר מגודל במשקל מאה ועשרים קילו שמתנשא לגובה של מאתיים ושלוש עשרה סנטימטרים שנלחץ כי חטף דוח תנועה או שחקנית מובילה מליגת ה-WNBA שהסתבכה בקטטה בבר ברמלה, זה בהחלט דורש מהסוכן לגלות הרבה אורך רוח.

לתוך הקלחת הזו צריך להוסיף הבדלי תרבות שמקשים על השחקנים האמריקאים שמגיעים לשחק בארץ. הסוכן מתפקד ככליא ברק – במקרים של מתחים או חילוקי דעות הוא מפשר בין השחקן לדרג המקצועי והניהולי בקבוצה. כל זה בדרך כלל מתנהל באופן דיסקרטי, הרחק מהעיניים של עיתונות הספורט החטטנית בישראל.

טיפוח כישרונות צעירים

פן נוסף בעבודת הסוכן העומד בראש סוכנות שחקנים כדורסל, קשור לטיפוח צעירים בתחילת דרכם. אין הרבה דברים שיכולים לשמח סוכן שחקני כדורסל יותר מגילוי של שחקן מבטיח חדש. החתמה של שחקן בגיל נוער היא תמיד הימור, אבל כשההימור הזה פוגע והסוכן מצליח להפוך את הנער מ’פוטנציאל’ ל’שחקן’, רמת הסיפוק עצומה.

הרגע הזה, בו שחקן שאתה מטפח כבר יותר מארבע שנים, מאז היה בן 14, מקבל את החוזה המקצועני הראשון שלו – הוא רגע מאוד מרגש גם עבור הסוכן ונרשם כהישג לכל סוכנות שחקנים כדורסל.

תכנון, בנייה וניהול קריירה של שחקן צעיר זו משימה עדינה ומורכבת הכוללת הרבה משתנים. חלק מהמשתנים הם פיזיולוגיים וסוכן אחראי צריך לדעת לשמור על הנער. צריך לזכור ששחקנים צעירים בשנות העשרה עדיין מתפתחים וצומחים מבחינה פיזיולוגית, ועודף מוטיבציה מצד השחקן או עומס יתר מצד המאמנים יכולים להוביל לפציעות חוזרות שעלולות לגמור לו את הקריירה עוד לפני שזו התחילה.

מצד שני, זה בדיוק הגיל בו הוא צריך לרכוש את יסודות המשחק שיילוו אותו כל חייו. מאמן פחות יסודי או קבוצה פחות מאתגרת עלולות להכניס אותו לפיגור או לגרום לו לפתח דפוסי משחק בעייתיים. על כל זה צריך להוסיף את העומס הפסיכולוגי ואת הלחץ מצד ההורים. בסופו של יום זה משחק מאוד עדין.

   למידע נוסף על ייצוג שחקני כדורסל, צרו קשר עם סוכנות ‘רון ספורט’ ועם רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עוד היום!

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..

Leave a Reply