סוכן שחקניות – קרש קפיצה לעתיד

זה מתחיל באלפי ילדות המתרוצצות בין מגרשי הכדורסל ברחבי הארץ. זה מצטמצם למאות נערות אשר מפתחות אהבה אמיתית לכדור הכתום ומתחילות לחלום על קריירה ארוכה. אך בסוף, בקצה הפירמידה, נמצאות עשרות בודדות של שחקניות בוגרות ומקצועניות, המשחקות בליגת העל לנשים. מה מפריד בין סיפורי ההצלחה לאלו שנותרו מאחור? כישרון, יכולת, השקעה – הכל נכון. אבל במקרים רבים, ההבדל טמון באדם אחד: סוכן שחקניות מקצועי.

?סוכן שחקניות כדורסל – מדוע כל כך חשוב להתקשר עימו

כאשר מנסים להבין את החשיבות של סוכן שחקניות כדורסל מקצועי, ניתן להביט על הקריירה של שחקניות שבחרו להתנהל ללא סוכן (עניין נפוץ לפני עשור או שניים, ונדיר מאוד בימינו). אותן שחקניות, במקרים רבים, נאלצו להסתפק בקבוצה או ליגה הנמוכה מרמתן המקצועית, כמו גם בתנאי שכר שאינם הולמים את כישוריהן. זאת ועוד, פעמים רבות הקבוצה בה בחרו השחקניות התגלתה כלא מתאימה להן מבחינה מקצועית, דבר אשר הוביל לפרידה מהירה ותסכול רב עד לאותה פרידה. סוכן שחקניות מונע את כל התרחישים הללו באמצעות דאגה למיוצגות שלו במספר מישורים:

.מציאת קבוצה וליגה המתאימות לכישוריה, מאפייניה המקצועיים ולחייה האישיים של השחקנית

.מקסום תנאי העסקתה של השחקנית, הן מבחינת שכר והן מבחינת בונוסים ותנאים נלווים

יצירת תנאים של יציבות ושקט תעשייתי (למשל: באמצעות חוזים ארוכי טווח, או כאלו המבטיחים את עתידה הכלכלי במקרה של הפרת חוזה), אשר יאפשרו .למיוצגת להתרכז בפן המקצועי בלבד

.מציאת פתרונות מהירים במקרה של חוסר התאמה לקבוצה שנבחרה בשלהי העונה

?מה הופך סוכן שחקניות לכזה שכולן רוצות להיות אצלו

אולי זה בגלל השוק המצומצם יחסית לגברים. אולי זו העובדה שאור הזרקורים לא תמיד מאיר את הכדורסל הנשי בישראל. כך או כך, בין סוכני שחקניות מעולים הפועלים בארצנו, יש לא מעט שבמקרה הטוב, רואים בענף הנשי מטרה משנית, ובמקרה הרע – פועלים באופן הנע על הגבול הדק שבין חוסר מקצועיות לחוסר אמינות. אז איך תדעו לזהות סוכן שחקניות שיביא לכן תוצאות בשטח? ובכן, ראשית – רמת הניסיון, הידע והבקיאות שלו בכדורסל הנשי, ולא רק זה שבמובלעה הקטנה בארצנו. לא יכול להיות מצב שהסוכן שלפניכן לא מכיר בשמות את מנהלי הקבוצות הרלוונטיים בליגה, שבטלפון שלו אין את המספרים של המאמנים, ושכאשר הוא מצלצל לאחד מהם ומציין את שמו, הם תוהים מי זה.

שנית – המוניטין, האמינות והיושרה של הסוכן המשתייך לכל סוכנות כדורסל שהיא, דבר שניתן לבדוק בקלות, בשל מספר הסוכנים המצומצם יחסית בתחום כדורסל הנשים. סוכן שחקניות בעל שם לא אמין הוא כזה שלא כדאי להתקשר עימו, ואין זה משנה כמה הוא כריזמטי ומסוגל לשכנע באשר ל-"הצלחותיו". עם כזה סוכן, הסיכוי להצלחה נמוך במיוחד, ואין להתפתות לעמלות נמוכות או הבטחות חסרות כיסוי מצידו. על כן בדקו היטב לגבי הסוכנות שאליה הוא משוייך והתקשרו רק עם סוכנות מוכחת. שיהיה בהצלחה!

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..