?כדורסל מקצועי בישראל – כיצד משתלבים

91 שנים חלפו מאז נוסדה קבוצת הכדורסל הראשונה בישראל. כיום, אחרי אינספור הישגים, דרמות ומשחקים בלתי נשכחים, הפך הענף לאהוב ופופולארי מאי פעם, כזה המושך מאות אלפי אוהדים ליציעים ולמסכי הטלוויזיה. אילו ליגות מקצועניות משוחקות בישראל? כיצד ניתן להשתלב באחת הליגות הללו? ומה התרומה של סוכן שחקנים לכל הסיפור? הנה כל מה שצריך לדעת על כדורסל מקצועי בישראל בשנת 2021.

הליגות המקצועניות בישראל – רקע כללי

חלומו של כל צעיר המשחק בליגות הילדים והנוער בכדורסל הוא להשתלב בסופו של דבר בליגת העל – הליגה הבכירה בישראל. הליגה משוחקת ברצף 68 שנים (נקראה בעבר ליגה א’ ו”הליגה הלאומית”), כאשר נכון להיום (עונת 2020-2021), 12 קבוצות משתתפות בה. בסגל השחקנים של מרבית קבוצות ליגת העל משחקים כ-14-18 שחקנים. 4-5 מהם הינם זרים, כאשר את הסגל משלימים ישראלים ו”מתאזרחים”. כחלק מ”חוק הצעירים” בשילוב מתווה לשילוב בוגרי מחלקות הנוער בישראל (“מתווה שרעבי”), חייבת כל קבוצה לרשום בסגל לכל משחק לפחות שני צעירים (22 ומטה) ו-4 ישראלים שגדלו בארץ. בפועל, המספרים גבוהים בהרבה, כך שלמעלה מ-150 ישראלים משחקים בליגה הבכירה. כאמור, זוהי ליגת כדורסל מקצוענית לחלוטין, כלומר – זהו מקור הפרנסה היחיד של השחקנים.

גם ליגת המשנה – “הליגה הלאומית” – מייצגת כדורסל מקצועי ולא חובבני. 14 קבוצות משחקות בליגה זו, כאשר רובם המוחלט של שחקני הליגה הינם ישראלים. כלומר, עוד כמה מאות צברים שעם כישרון, עבודה קשה וסוכן מקצועי, יכולים להגשים את החלום של קריירה מקצוענית מוצלחת. שלוש ליגות נוספות משוחקות בישראל: הליגה הארצית, ליגה א’ וליגה ב’. ליגות אלו אינן מקצועניות באופן מלא. חלק מהשחקנים מרוויחים שכר, אך לרובם מקור פרנסה נוסף.

?אז איך תוכל גם אתה להיות שחקן כדורסל מקצועי בישראל

:גורמים רבים מפרידים בין אלו שזוכים להצליח בגדול לאלו שמדשדשים בין מקצוענות לחובבנות. אלו הם שלושת הגורמים החשובים ביותר

כישרון – זהו הבסיס המוצק של כל שחקן כדורסל מקצועי. נכון, יש כאלו שהכישרון שלהם נמוך מאחרים והם מחפים על כך בדברים אחרים, אך בלי כישרון של ממש, קשה מאוד להצליח להשתלב לאורך זמן בליגות הבכירות.

עבודה קשה – כישרון לבד לא מספיק. השחקנים הגדולים באמת הם כאלו שמקריבים אינספור אספקטים בחייהם, ועובדים מסביב לשעון. הם אלו שמגיעים ראשונים לאימון ונשארים אחרונים. הם לא יוותרו על אימון בחדר כושר, ואם יש משהו שחייבים לשפר, הם יעבדו על זה מסביב לשעון!

סוכן מקצועי – לא מדברים על זה מספיק, אבל כל כך חשוב להיות מיוצגים ע”י סוכן שחקנים כדורסל או סוכנות שחקנים מקצוענים. סוכן טוב הוא כזה שמגיע עם קילומטראז’ וניסיון, הוא מכיר את כולם בתחום וכולם מכירים אותו. יש לו מוניטין של יושרה ואמינות, הוא נלחם בשיניים על כל מיוצג ולא מקבל אף פעם ‘לא’.

“רון ספורט” היא דוגמה נפלאה לסוכנות שחקנים שתהפוך עולמות עבורך. רוצה למקסם את סיכוייך להפוך להיות שחקן כדורסל מקצועי בישראל? טלפון ל”רון ספורט” ואתה בדרך הנכונה.

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..