איך למצא סוכן שחקנים? קבלו טיפים מובילים

?איך למצוא סוכן שחקנים

מגיע לכם מזל טוב! הגעתם לרגע שבו עליכם להבין איך למצוא סוכן שחקנים. בשנים האחרונות התאמנתם כמה פעמים בשבוע אולי אפילו יום ביומו, עבדתם על החולשות שלכם על המגרש וחיזקתם עוד יותר את החוזקות הקיימות אצלכם באופן טבעי. עשיתם כל מה שאתם יכולים כדי להגיע לרגע הזה. נעזרתם באנשי מקצוע, הקפדתם על תזונה נכונה, שינה מיטיבה ושמרתם על גופכם. הגעתם לקצה והפגנתם בכל משחק את הטוב ביותר שלכם. זה הזמן לשדרג את עצמכם ולהפוך את משחק הכדורסל למקצוע של ממש. זה הזמן להגשים חלומות ולהקדם מעלה במעלה הסולם לעבר ההצלחה הנחשקת.

התפקיד של סוכנות שחקנים

לפני שנתאר בכמה צעדים פשוטים איך למצוא סוכנות שחקנים שתטיב עם הקריירה שלכם, חשוב קודם כל שתבינו עד הסוף את התפקידים השונים שלה בקריירה שלכם.

בגדול, מה שאתם צריכים לעשות זה לעבוד קשה, להתאמן בכל יום, לאכול ולישון, לחזק את עצמכם ולהגיע מוכנים לכל משחק מחדש. התפקיד של סוכנות השחקנים הוא קודם כל לאתר עבורכם את הקבוצה המתאימה בהתאם למצב שבו הקריירה שלכם נמצאת. כלומר אם אתם נמצאים רק תחילת הדרך, הסוכנות אמורה לאתר עבורכם קבוצה שמצד אחד תתאים ליכולות שלכם ומצד שני תתן לכם סוג של מקפצה עתידית לקריירה שלכם. התפקיד השני והלא פחות חשוב של סוכנות השחקנים הוא לדאוג לאינטרסים העסקיים שלכם. עליה לדאוג שהחוזה עליו אתם חותמים לעונה הקרובה יהיה מספיק טוב עבורכם הן בהיבט של התנאים שתקבלו תוך כדי העונה והן בהיבט הכלכלי.

סוכנות שחקנים טובה תקפיץ את הקריירה שלכם ותדאג לכם

לעומת זאת, אם כבר עבדתם בקבוצות כדורסל, התפקיד של סוכנות השחקנים הוא לאתר עבורכם קבוצה ברמה מספיק גבוהה והיא ממש אמורה לנהל משא ומתן עבורכם אל מול מנהלי הקבוצה. מכיון ואתם שחקני כדורסל ולא אנשי עסקים, לסוכנות השחקנים יש משמעות מאוד גדולה בקריירה שלכם וזו בדיוק הסיבה שאתם ממש לא רוצים לייצג את עצמכם לבד. דבר נוסף אבל גם הוא חשוב לא פחות בא לידי ביטוי בפן האישי. כמו שאתם בטח יודעים ומכירים, מופעל עליכם לא מעט לחץ בחיי היום יום. הציפיות מעצמכם ושל הקרובים לכם הם גבוהות מתמיד ולכן אתם צריכים לבחור בסוכנות שחקנים שתהיה גם סוג של אוזן קשבת עבורכם. מקום שבו היחס אליכם יהיה אנושי, טוב ונעים.

דגשים למציאת סוכנות שחקנים

דברו עם קולגות – לפני שאתם מתחילים לברר על סוכנויות שחקנים כדי לקבל תפקיד בקבוצת כדורסל טובה, מה שאתם יכולים לעשות זה פשוט לדבר עם שחקנים אחרים. בחרו באנשים שאתם סומכים על הדעה המקצועית והאישית שלהם, שחקנים שכבר היו במקום שאתם נמצאים והיום נמצאים במקום לגמרי אחר. זה לאו דווקא אומר ששווה לכם לדבר עם שחקנים בקבוצה שאתם מתאמנים בה כרגע, או לחילופין הקבוצה האחרונה בה התאמנתם, אלא להיפך זו הזדמנות עבורכם ליצור קשרים קצת מעבר ולנסות לקבל את המידע ממקורות נטולי אינטרסים.

ניסיון, ניסיון ועוד פעם ניסיון – כשבוחרים סוכנות שחקנים אתם רוצים מישהו שמבין מה הוא עושה מא‘ ועד ת‘. לכן, שווה לברר על סוכנויות שחקנים מובילות עם ניסיון בתחום. בדרך כלל, סוכנות עם ניסיון נחשבת למקצועית ומובילה בתחום הכדורסל גם מעבר להיבט הייצוגי.

שם ומוניטין – עוד דבר לא פחות חשוב בתהליך מציאת סוכנות שחקנים הוא השם והמוניטין של הסוכנות. כדאי לברר על סוכנות שמייצגת שחקנים מובילים בתחום, כזו שנחשבת למאסטרית בתחום.

קשרים – אמנם הסעיף מופיע אחרון אבל הוא אולי החשוב ביותר. בלי קשרים של הסוכנות אל מול מנהלי הקבוצות, אי אפשר להגיע רחוק. ככל שלסוכנות שתבחרו יהיו יותר קשרים, ככה הסיכוי שתשתלבו בקבוצה המתאימה לכם גבוה יותר. קשרים משפיעים בצורה ישירה על ההצלחה שלכם וזה משהו שכמובן נצבר עם הזמן.

לסיכום, מציאת סוכנות שחקנים היא עבודה של ממש הדורשת זמן, רכישת ידע ומאמץ. בחירה זו תשפיע על העתיד שלכם הן בהיבט האישי,  הן בהיבט המקצועי/קרייריסטי והן בהיבט הכלכלי. לכן, שווה להשקיע את כל מה שדרוש באיתור סוכנות מובילה שתדאג לאינטרסים שלכם ותשמש עבורכם סוג של בית שני או שלישי ותהיה שם עבורכם בטוב וברע.

!שאלות נפוצות – וגם תשובות

?מדוע חשוב כי תיפנו אל סוכנות שחקני כדורסל

שחקני כדורסל מוכשרים מאוד ובעלי פוטנציאל רב, לא הצליחו לפרוץ את מחסום החובבנות  ולמצוא קבוצת כדורסל מקצוענית כאשר הגיעו לגיל בגרות, רק בשל העובדה שלא התקשרו עם סוכנות שחקני כדורסל מקצועית. סוכנות איכותית מחזיקה בקשרים שמאפשרים לה להשיג למיוצגים שלה חוזה מקצועני בקבוצה מתאימה, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה פיננסית. בלעדיה הדבר הרבה יותר קשה ולעיתים אף בלתי אפשרי.

?מתי כדאי לפנות לראשונה אל סוכנות שחקני כדורסל

למרות מה שמקובל לחשוב, הפנייה אל סוכנות שחקני כדורסל צריכה להתבצע כמה שיותר מוקדם, כבר בגילאי הילדים והנוער. הסיבה לכך היא שסוכנות מקצועית תדע לקשר את המיוצגים שלה עם אנשי מקצוע שיכולים לתרום רבות לבניית היסודות המקצועיים והמנטאליים שלהם, דוגמת מאמנים אישיים ופסיכולוגים מתחום הספורט. כשהמיוצג יגיע לגיל בגרות, הסוכנות תתחיל גם בחיפושים אחר קבוצה מתאימה עבורו.

?כיצד תדעו לזהות סוכן שחקני כדורסל איכותי

הדרך הטובה ביותר לזהות סוכן שחקני כדורסל איכותי הוא על פי הסוכנות אליה הוא משתייך. כאשר מדובר בסוכנות גדולה ובעלת שם, תוכלו להיות בטוחים שכל הסוכנים שלה מחזיקים בקשרים ענפים עם מנהלי ומאמני קבוצות בכל הליגות המקצועניות בארץ ובעולם, מה שישפר את סיכוייכם למצוא קבוצה. סוכן איכותי יהיה גם בעל ידע רב בענף, מה שיאפשר לו למצוא לכם לא סתם קבוצה, אלא כזו שבאמת זקוקה לשחקן כדוגמתכם. הוא גם ידע כיצד להשיג לכם את החוזה המיטבי ביותר עבורכם ולהוות לכם אוזן קשבת וכתף תומכת ברגעים קשים של הקריירה.

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..

Leave a Reply