כדורסל נשים – התמחות של סוכנות כדורסל איכותית

מים רבים זרמו בירקון מאז נוסדה ליגת העל בכדורסל נשים לפני כ-65 שנים. מאז ועד היום, רמת המקצוענות עלתה, רמת הכדורסל השתפרה, הקהל למד להכיר ולהתאהב בענף, ואולי החשוב מכל – עשרות אלפי ילדות ונערות צעירות כבר לא חוששות לומר בריש גלי – “אנחנו חולמות להיות שחקניות כדורסל”!

אם הינך נערה צעירה שחולמת על קריירת כדורסל מקצוענית או שאתם הורים לילדה שכבר מגיל קטן לא עוזבת את הכדור הכתום, עליכם לדעת כי הדרך להצלחה בתחום כדורסל הנשים עוברת לא רק בכישרון ובעבודה קשה, אלא גם בהתקשרות עם סוכנות שחקניות כדורסל מקצועית.

ליגות כדורסל הנשים בישראל – קצת רקע היסטורי

אם הספקתם לחשב, וודאי גיליתם שליגת הנשים בכדורסל הוקמה בשנת 1957. לאורך השנים עברה הליגה תהפוכות רבות, שוחקו בליגה בין 8 ל-14 קבוצות, כאשר אליצור תל אביב היא שיאנית הזכיות. נכון להיום (21/22) משחקות בה 10 קבוצות, כאשר הן משחקות 18 משחקי ליגה רגילים בשני סיבובים, ולאחר מכן מחולקות לפלייאוף עליון ותחתון. אלופת המדינה נקבעת בפיינל פור (סדרות הטוב מ-5), כשכרגע מדובר במכבי עירוני רמת גן.

בליגת העל לנשים משחקות למעלה מ-120 שחקניות ישראליות, וזאת בנוסף לכמות גבוהה יותר בליגת המשנה ובליגות החובבניות, כך שבכל רגע נתון, אלפי שחקניות – בוגרות וצעירות – מתרוצצות על מגרשי הכדורסל ברחבי הארץ, וזוהי עלייה ניכרת אל מול המספרים לפני שניים או שלושה עשורים, שמוכיחה כמה רצון, תשוקה ופוטנציאל יש לכדורסל הנשי בישראל.

שלושה שלבים בדרך לקריירה מקצוענית מוצלחת

אז מה מבדיל בין אלו שמצליחות להפוך את האהבה שלהן לכדור הכתום לקריירה, לבין אלו שלא? ובכן, ישנם אלמנטים רבים, אשר המרכזיים שבהם הם נכונות להשקעה רבה, חוסן מנטלי ובחירה נכונה של סוכנות שחקנים.

  • השקעה ומאמץ – טעות תהיה לחשוב שכדורסל נשים אינו מצריך השקעה רבה כמו במקבילה הגברית. לפעמים אפילו ההשקעה הנדרשת גבוהה יותר, שכן מספר ה”מקומות” בליגות המקצועניות קטן בהרבה אל מול ליגות הגברים. ההשקעה מתבטאת באימונים רבים, עבודה פיזית בחדרי הכושר, אורח חיים בריא והקרבה רבה גם בחיים הפרטיים. בלי כל אלו, הכישרון הגדול ביותר עלול שלא להספיק.
  • חוסן מנטאלי – הדרך לקריירה מקצוענית רצופה משברים וכישלונות – מקצועיים ואישיים כאחד. החוכמה היא לדעת להתרומם מהמקומות הנמוכים, להתחיל בכל פעם מחדש ולא לתת לחוסר הצלחה רגעי לשאוב אותך מטה. כשמביטים על השחקניות הטובות ביותר, מגלים פערים בכישרון, אך כולן, בלי יוצאת מן הכלל, חזקות מבחינה מנטלית.
  • סוכנות שחקנים – לא מרבים לדבר על הנושא הזה, אבל כמה שהוא חשוב, וכמה שסוכנות טובה זה לא משהו מובן מאליו. סוכנות שחקנים מקצועית ומומלצת היא כזאת שמתמחה גם בכדורסל נשים ומבינה את חשיבותו, מחזיקה בקשרים הנכונים מול מאמני ומנהלי הקבוצות ויודעת כיצד לדאוג למיוצגות שלה מכל היבט – קישור עם מאמנים אישיים ומאמנים מנטאליים שיבנו את היסודות כבר בגיל צעיר לכל שחקן כדורסל ישראלי, וכמובן השגת חוזה מקצועני בהמשך הדרך, אך כזה שבאמת יתאים למיוצגת, מקצועית ופיננסית.
 

בכדורסל הגברים כולם כבר יודעים שחייבים סוכן שחקני כדורסל מקצועי כדאי לבנות קריירה מצליחה. גם בכדורסל הנשים המצב הוא כזה וחשוב להפנים זאת כמה שיותר מוקדם. שיהיה בהצלחה!

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..