ספורטאי מצטיין – העתיד בכף ידכם

לא פשוטים הם חייו של כדורסלן ישראלי צעיר. מספר המועדונים הרציניים שמוכנים לתת הזדמנות לצעירים נמוך יחסית, סכומי השכר לא גבוהים בלשון המעטה, הפוליטיקה שורצת במקומות בהם היא לא אמורה, ואם זה לא מספיק, בגיל 16 וחצי מקבלים צו גיוס ראשון והפחד מקטיעת הקריירה בשלב מוקדם לטובת מדי החאקי, הופך למוחשי במיוחד. אז זהו, שיש פתרון. אם גם אתם נמצאים אי שם בשלב הזה, כדאי שתכירו את המושג “ספורטאי מצטיין”.

ספורטאי מצטיין” – למה הכוונה, וכיצד משיגים את המעמד הנכסף”?

מדי שנה, מקצה צה”ל כמות מוגבלת של הקצאות לחיילים אשר יוגדרו כספורטאים מצטיינים. כפועל יוצא, יזכו צעירים אלו בהטבות משמעותיות, אשר יאפשרו להם להמשיך לנהל את קריירת הספורט שלהם במקביל לשירות הצבאי. פעמיים בשנה, בחודשים מרץ וספטמבר, מתכנסת וועדה מיוחדת של צה”ל ודנה בכלל הבקשות שהונחו בפניה. כדי להגיש בקשה להיות כדורסלן ישראלי מקצועי, למשל, יש למלא טופס ייעודי ממוחשב כ-8 חודשים לפני מועד הגיוס, לשלוח ללשכת הגיוס הרלוונטית, ולצרף צילומים של תעודת הזהות וצו הגיוס.

קיימים קריטריונים מוגדרים ותנאי סף ברורים לגבי זכאות למעמד “ספורטאי מצטיין”, אשר בראשם (כאשר מדובר בענפי ספורט קבוצתיים, לרבות כדורסל) – חברות בנבחרת המייצגת את ישראל (בוגרים, עתודה ונוער). מעבר לכך, ישנם פרמטרים שונים ומקום רב לשיקול הדעת של הצוות הממונה. לשם הידיעה, כ-700 חיילים (כ-450 גברים ו-250 נשים) מוגדרים כיום כספורטאים מצטיינים.

ההטבות לספורטאים מצטיינים

אז מדוע כה חשוב להיחשב “ספורטאי מצטיין” בצבא? ובכן, רשימת ההטבות וההקלות הצפויה לכם במקרה כזה ארוכה ומשמעותית?

  • שירות במרחק שלא עולה על 60 ק”מ ממקום מתקן האימונים של הקבוצה/הנבחרת בה השחקן פעיל
  • זכאות לשחרור מדי יום לאימוני הקבוצה, לאחר פעילות מקסימלית ביחידה הצבאית של 6 שעות
  • מקסימום של שתי תורנויות שמירת לילה בלבד מדי חודש
  • פעילות אחת לכל היותר של אבטחת ישובים במשך שנה
  • זכאות ל-90 ימי חופשה מיוחדת בשנה לצורך פעילות בקבוצה/בנבחרת בארץ או בחו”ל
  • אפשרות לדחיית השירות בארבעה חודשים לצורך פעילות בקבוצה או ייצוג בנבחרת

בנוסף לספורטאים מצטיינים, ישנה גם דרגה מופחתת, אך עדיין גדושה בהטבות, הנקראת “ספורטאים פעילים”. אם הצלחתם לזכות בטייטל המכובד הזה, תיהנו מתנאים דומים לחבריכם המצטיינים, למעט שחרור 3 פעמים בשבוע במקום שחרור יומי (גם-כן לאחר 6 שעות פעילות ביחידה לכל היותר) ועד 4 תורנויות שמירת לילה בחודש במקום 2. כל שאר ההטבות זהות.

סוכן שחקני כדורסל – הרבה יותר קל לקבל “ספורטאי מצטיין” בזכותו

אז איך תוכלו להגדיל את סיכוייכם לזכות במעמד ספורטאי מצטיין או פעיל? בשלוש מילים – סוכן שחקני כדורסל, בשתי מילים- סוכנות שחקנים, ורצוי שתתקשרו איתו כמה שיותר מוקדם. למעשה, כבר בשלב התפתחותכם כשחקנים צעירים, הוא יוכל לעזור לכם להתקשר עם מאמני כושר אישיים, מאמנים מנטאליים ואנליסטים בתחום הספורט, מה שישפר אתכם משמעותית ויאפשר לכם להגיע לרמות הגבוהות ביותר, בנבחרות ישראל ובקבוצות המקצועניות השונות.

מעבר לזאת, הקשרים הרבים שלו יאפשרו לכם למצוא מקום בסגל של קבוצה באחת הליגות המקצועניות בארץ ובעולם, והצבא בהחלט יתחשב זאת. סוכן שמשויך אל סוכנות שחקני כדורסל מובילה אף יחזיק בקשרים הנכונים מול הגורמים הקובעים בצבא, מה שישפר את סיכוייכם בקבלת המעמד “ספורטאי מצטיין” ויאפשר לכם לשרת ולתרום, מבלי שתיפגע הקריירה שלכם בשום צורה שהיא.

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..