?מהם ההבדלים בין ליגות כדורסל ואיך מתקבלים

חמש ליגות כדורסל בוגרים משוחקות בישראל, לצד עשרות ליגות לגילאי הנוער, הנערים והילדים. מה ההבדלים הטמונים בין ליגת העל, לדוגמא, לליגה הלאומית? היכן השחקנים מקבלים שכר והיכן הכדורסל הוא יותר תחביב מאשר מקצוע? והכי חשוב – כיצד גם אתם תוכלו להפוך לחלק מרשימת אלפי הכדורסלנים המשחקים באותן הליגות? המשיכו לקרוא ותגלו את הכל…

ליגות כדורסל – ליגת העל וכל השאר

ליגת העל היא הליגה הבכירה בישראל. היא כוללת 12 קבוצות, כל השחקנים המשחקים בה מקצוענים (על כל המשתמע מכך) והיא משלבת בין שחקנים ישראלים לשחקנים זרים מכל רחבי העולם. הליגה הלאומית, כוללת 14 קבוצות ונחשבת במה מצוינת לשחקנים צעירים בראשית הקריירה שלהם. גם בליגה זו ניתן למצוא שחקנים זרים (אם כי מעט יותר), וגם במקרה הזה, מדובר בליגה מקצוענית, אם כי ישנם שחקנים רבים אשר אין זו פרנסתם היחידה.

החל מהליגה השלישית – הליגה הארצית, ועד לליגה האחרונה – ליגה ב' (כשביניהן ליגה א'), הכדורסל הוא יותר תחביב מאשר מקצוע. בליגות אלו לא תמצאו שחקנים זרים, אלא שילוב נהדר בין צעירים מוכשרים, ותיקים שטרם תלו את הנעליים, שחקנים בגיל הביניים שלא הצליחו להשתלב לאורך זמן בליגות הבכירות ועוד. לא כל השחקנים מקבלים שכר, ואלו שכן, לא מדובר בסכומים גבוהים, אבל הכיף וההנאה מכדורסל חופשי, משוחרר, על טהרת הכחול לבן (ועם רמה מפתיעה לטובה) – פשוט נהדרים.

סוכנות שחקנים – כך תיכנסו לליגות של הגדולים

אז איך מגיעים לכל הטוב הזה? ובכן, עם כל הכבוד לגובה, כישרון, כושר, מוטיבציה וכו', שהם, ללא ספק, המרכיבים העיקריים להצלחה, במאה ה-21 כבר ברור לכולם: בלי סוכנות שחקנים טובה, גדולים סיכויי הכישלון מסיכויי ההצלחה. שחקן ללא סוכן הוא כזה שבמרבית המקרים, יחמוק מתחת לרדאר של מגלי הכישרונות והסקאוטרים, וימצא את מקומו בליגה הקטנה על מידותיו, בקבוצה שלא מתאימה לו, עם גודש של תסכול ואכזבה. לא תאמינו כמה כאלו ישנם.

סוכנות שחקנים צעירים טובים היא העורק הראשי בין הכישרונות הצעירים לעשרות הקבוצות בישראל. סוכנות שכזאת תסייע למיוצגים שלה בכמה פרמטרים :מרכזיים

קיצור תהליך מציאת קבוצה – יעיד כל שחקן באשר הוא: כל יום מבלי להשתייך לאף קבוצה, הוא יום ללא שמחה. סוכנות טובה עושה דברים מהר ומפחיתה עד למינימום את תקופות המעבר בין קבוצה לקבוצה.

התאמה מדויקת לקבוצה, לליגה ולמדינה – לרשותן של סוכנויות השחקנים כל הכלים המקצועיים, הטכנולוגיים והאנושיים כדי לייצר התאמה מושלמת בין מרכיבי השחקן השונים – גיל, יכולת, חוסן מנטלי, סגנון משחק וכדומה – לקבוצה אליה יגיע. בלי הסוכנות, כל מה שאפשר זה "ללכת על עיוור", ובכך להגדיל את הסיכון לכישלון.

מקסום תנאי החוזה – עם כל האהבה לכדור ולפרקט, השחקנים צריכים להביא לחם הביתה! בסוכנות שחקנים יילחמו על כל שקל עבורכם, ולא יתפשרו על מה שמגיע לכם.

חולמים לדעת איך לשחק כדורסל מקצועי? אל תתפשרו על העתיד שלכם. צרו קשר עם סוכנות שחקנים מקצועית ובעלת מוניטין והגדילו את סיכוייכם להשתלב באחת הליגות. רון-ספורט היא דוגמא מצויינת לסוכנות שתוכל לעזור לכם בכך. צרו עימנו קשר והתקרבו עוד צעד בדרך לקריירה מוצלחת.

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..