כדורסל: איך לנצח בטווח הרחוק למרות ההפסדים

באחת מאמירותיו המפורסמות ביותר, סיפר מייקל ג’ורדן ש”החטיא מעל 9,000 זריקות, הפסיד יותר מ-300 משחקים והחטיא 26 זריקות מכריעות בסוף המשחק”. “נכשלתי שוב ושוב בחיי”, הוסיף, “וזו בדיוק הסיבה להצלחתי”. קריירת הכדורסל של כל שחקן באשר הוא מלאה הצלחות וכישלונות. הגדולים באמת הם אלו שלא נותנים לאכזבות להפיל אותם. כיצד הם עושים זאת? הם ניחנים באופי חזק אך גם דואגים להתקשר עם סוכנות כדורסל מקצועית עומדת  מאחוריהם לאורך כל הדרך.  אז בואו נדבר על החשיבות של סוכנות שכזו, וגם על איך אפשר ללמוד להפסיד בכדורסל ולקום מזה.

!תכניסו לעצמכם לראש: אי אפשר בלי סוכנות כדורסל

יש משהו נורא יפה, נאיבי ואוטופי במחשבה שכישרון ויכולת מספיקים לקריירת כדורסל גדושה בהישגים ושיאים. אולי כך היו פני הדברים לפני חמישה או שישה עשורים, אבל כיום, כשהכדורסל המקצועני הפך לביזנס חוצה גבולות המגלגל מיליארדי דולרים, אתם פשוט חייבים סוכנות שתייצג אתכם ואת האינטרסים שלכם – המקצועיים והכלכליים כאחד. אתם זקוקים גם למישהו שיאמין בכם גם בזמנים הקשים, יעודד ויחדיר מוטיבציה וימשיך לנסות למצוא לכם את הקבוצה המתאימה שבה תוכלו לפרוח ולהחזיר לעצמכם את התשוקה למשחק .

צעירים רבים בראשית דרכם שואלים מתי כדי לעשות את החיבור הראשוני עם סוכנות כדורסל. ובכן, אף פעם לא מוקדם מדי בשביל החיבור הראשוני. אוקיי, אולי לא בגיל 9, אבל כשמתחילים לזהות רצון אמיתי יחד עם פוטנציאל לקריירה מקצוענית, זה הזמן לבחור סוכנות. זכרו – ההחלטות שתקבלו ,   בתחילת הקריירה עשויות לשנות באופן מוחלט – לטוב או לרע – את המשך דרככם המקצוענית ובעיה לסייע לכם למצוא תפקיד בקבוצת כדורסל נחשבת.

Israel Basketball Agency – הדגשים החשובים שיש לבדוק

בבואכם להתקשר עם סוכנות יש מספר דברים שעליכם לברר לגביה

כיצד פועלת הסוכנות על מנת למצוא לכם חוזה מבטיח? כאן מתרכזת מירב העבודה של הסוכנות שאמורה לבצע פעולות שמטרתן כפולה – מציאת קבוצה מתאימה לשחקן (כאמור, גם בתקופה פחות טובה שלו) וחתימה על חוזה ראוי, שמעניק למיוצג את מיטב התנאים עבורו.

מה עושה הסוכנות בזמן שהשחקן תחת חוזה? עבודת הסוכן אף פעם לא נגמרת. נכון, במהלך עונת המשחקים ישנה רגיעה כלשהי, אך דברים משתנים ברגע – פציעות, כושר גרוע שגורם לשחרור השחקן, משברים כספיים של קבוצות, רצון לבטל הסכמים וכמובן – לכל עונה יש סוף עונה, וצריך להתכונן להכל מבעוד מועד.

?ומה לגבי הסוכן עצמו? כיצד תדעו לזהות איש מקצוע שכדאי לסמוך עליו

אם לא צפיתם ב”ג’רי מגוויאר”, אז נספר לכם שסוכנות שכדאי להתקשר עימה היא כזאת שבוחרת את הסוכנים שלה בפינצטה, בדיוק כמו סוכנות רון ספורט. בסוכנות מקצועית תמצאו סוכני כדורסל שלא נחים לרגע. שמתייחסים לכל שחקן ומיוצג כאילו הם היחידים שלהם. סוכן איכותי תמיד ינסה להרים את המיוצג שלו מבחינה מנטאלית ומקצועית ויעודד אותו גם בתקופות הרעות, גם אם שחקן לא יודע עדיין להתמודד עם הנושא של להפסיד בכדורסל. מעבר לזאת הוא יהיה מקושר, אמין וישר, בעל מוניטין חיובי, גמישות מחשבתיות, יצירתיות, יכולת ניהול משא ומתן ובעיקר – אהבה לכדורסל, לתחום הסוכנים ולעבודה עצמה.

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..