חולמים להיות מייקל ג’ורדן? אתם זקוקים לסוכן    

לגדול שחקני הכדורסל, מייקל ג’ורדן, הייתה זריקה מדהימה. הייתה לו גם חוכמת משחק נדירה, הגנה עיקשת, מוטיבציה אין סופית ווינריות שאין שני לה. אבל היה לו עוד משהו. מישהו שסייע לו בשלבי הקריירה הראשונים לקבל את הבמה, ובהמשך – לקבל את אשר מגיע לו. היה לו סוכן שחקני כדורסל .מהשורה הראשונה… מדוע זה כל כך חשוב? מייד תבינו

שלושת תפקידיו העיקריים של סוכן שחקני כדורסל מקצועי

עשרות אלפי שחקני כדורסל מקצוענים רשומים ברחבי העולם. אלפי קבוצות מחפשות בכל רגע נתון את שחקן כדורסל שימלא את המשבצת החסרה בסגל השחקנים שלהם. השילוב בין שני אלו הופך את היכולת לייצר שידוך מתאים לכמעט בלתי אפשרית ללא סוכן צמוד.

:סוכן שחקני כדורסל אחראי על מספר תפקידים משמעותיים לכל שחקן אותו הוא מייצג

הצגת השחקן לקבוצות – לכל שחקן, כולל לגדולים מכולם, צדדים יותר טובים ופחות טובים במשחק. סוכן טוב הוא כזה היודע להבליט את המעלות של אנשי הייצוג שלו ולטשטש את החלקים הדורשים מקצה שיפורים. יש לציין שהצגת השחקן צריכה להיות גם במישור האישי ולא רק המקצועי. אף מאמן לא רוצה שחקן בעייתי, לא ממושמע, שיוצר מתחים בחדר ההלבשה.

התאמת הקבוצה לשחקן – לא כל קבוצה מתאימה לכל שחקן. חשוב למצוא קבוצה בה יקבל המיוצג הזדמנות אמיתית להוכיח את יכולותיו, קבוצה שבה המאמן מאמין בשחקן וביכולותיו ושהתפקיד המיועד לו בקבוצה מתאים לו.

ייצוג כלכלי – זהו חלק משמעותי מאוד בעבודתו של כל סוכן שחקני כדורסל. קריירת הכדורסל נמשכת לא יותר מ-15 שנה לרוב ועל כל שחקן להבטיח את עתידו הכלכלי. על הסוכן לייצג אותו במו”מ, תוך התחשבות במרכיבים נוספים מעבר לשכר (משך החוזה, פיצוי במקרה של הפרת חוזה, אפשרויות שינויים ועוד).

Gil-Beni

?כיצד תזהו סוכן מעולה

כמו בכל תחום, גם בענף הסוכנים יש אנשי מקצוע מעולים, יש כאלו שעושים עבודה לא רעה ויש כאלו המוציאים שם רע לכל השאר. איך תדעו מי החברה (סוכנות) או הסוכן העומד מולכם? איך למצוא סוכן שחקנים? הנה כמה רמזים:

רעל בעיניים – יש סוכנים שנותנים תחושה של “אנחנו הולכים לתת את הנשמה בשבילכם” ויש אחרים חסרי מרץ שהאדישות שלהם יכולה לחסל לכם את הקריירה. זהו את אלו שלא יילכו לישון בלי להשיג לכם את מבוקשכם.

בקיאות, ידע וקשרים – השילוש הקדוש של כל סוכן שחקני כדורסל מצליח. סוכן טוב אוהב כדורסל ולא רק עסקים וכסף. הוא מכיר את הליגות, הקבוצות, המאמנים והמנהלים המקצועיים הרלוונטיים, מקושר במקומות הנכונים ושמו הולך לפניו.

אמינות – סוכן בעל מוניטין בעייתי מבחינת אמינות הוא כזה שעדיף להתרחק ממנו. קבוצות יתרחקו ממנו, מאמנים יתרחקו ממנו והסיכוי שלכם למצוא קבוצה ראויה דרכו – קלוש ביותר.

בשורה התחתונה, סוכן שחקני כדורסל הוא דמות מפתח בקריירה של כל שחקן. לא בכדי טוענים מומחי הכדורסל שהאלמנטים הכי חשובים להצלחה הם כישרון, נכונות לעבוד קשה וסוכן שחקנים מצוין! שיהיה בהצלחה!

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..