התמודדות עם כשלון בספורט ומשחקי כדורסל

 ?התמודדות עם כשלון בספורט – איך קמים מהפסדים

רבים חושבים שלהיות כדורסלן מצטיין אומר להיות הכי מוצלח, להיות הכי מהיר, לקלוע באחוזים הכי טובים מחוץ לקשת, להיות בעל כוח מתפרץ טוב, ספינטר מהיר, אחד שיודע לעשות הגנה טובה ועוד אספקטים כאלה ואחרים הקשורים למשחק. אבל מאחורי שחקן כדורסל ישנה עוד הרבה עבודה עצמית שהשחקן עושה עם עצמו ועם מאמנים כאלה ואחרים, כל אחד בתחומו. מעבר למאמנים אישיים אחרים שעובדים עם השחקן אחד על אחד, זאת בנוסף  , לאימונים הקבוצתיים, שחקני כדורסל רבים עובדים הרבה מאוד על הצד המנטלי. ובעיקר על הנושא של התמודדות עם כשלון בספורט.

הצד המנטלי הוא אספקט לא פחות חשוב מהאספקטים של הכושר הגופני והכשרון. למעשה, הצד המנטלי משלים את הצדדים הללו על מנת שנוכל להיות שחקני כדורסל מובילים. על הצד המנטלי גם כן עובדים עם מאמן או סוכן שחקני כדורסל, אך כשיש משהו רציני יותר, צריך אחד כזה שמדברים איתו ובונים יחד איתו חוסן מנטלי ואישיות חזקה, וזהו כמובן פסיכולוג ספורט.

?על מה נעבוד עם פסיכולוג ספורט

שחקני כדורסל באים לעבוד עם פסיכולוג ספורט על מגוון רחב של נושאים כאשר זה מתחיל בענייני מוטיבציה, דרך סוגיות של עבודה בקבוצה, היות וכדורסל הוא משחק מאוד קבוצתי בו אין מקום לסוליסטים, ענייני יחסים בתוך הקבוצה ועד התמודדות עם כשלון.

כמו בכל ספורט גם שחקני כדורסל מקצועיים חווים לא מעט נקודות שפל בקריירה שלהם וכאשר אותם רגעים מגיעים, עליהם לדעת איך להתמודד איתם. ההתמודדות עם כשלון בספורט יכולה לבוא בכל רגע ובעוצמות שונות במהלך הקריירה, כאשר שחקן יכול לקחת הפסד במשחק מסויים בתור כשלון ולעיתים הפסד של גביע או אליפות יכולים להוות עבור השחקן כשלון גדול שגם איתו צריך לדעת להתמודד. בשורה התחתונה על השחקן לדעת לאסוף את עצמו ולעתים אף לאסוף את חבריו לקבוצה, דבר שלעיתים יכול להיות לא קל. לעיתים קרובות הכשלון חורץ גורל של עונה שלמה שעבדנו בשבילה קשה מאוד ולא קל לדעת להתמודד מנטלית עם הרגעים הללו. בדיוק בשביל זה שחקנים רבים מתייצעים עם פסיכולוג ספורט והולכים לפגישות באופן קבוע במהלך העונה, אך גם לפני משחקים חשובים ורגעים מכריעים בעונה על מנת לקבל סל של כלים בכדי שידעו איך להתמודד עם הסיטואציות השונות כגון לחץ, כשלון או הצלחה.

יתרונות של ליווי פסיכולוג מקצועי

פסיכולוג ספורט הינו אדם שספורטאים בעבר נטו שלא להיעזר בשירותיו, אך בעידן המודרני בו החשיבות של פסיכולוג ספורט ידועה לכל, היא אך ורק משדרגת את היכולות של הספורטאי, שכן יש קשר ישיר בין היכולות המנטליות והאינטלגנציה הרגשית של הכדורסלן לבין היכולות המקצועיות שלו והידע שלו בנושא של איך לשחק כדורסל. כאשר כדורסלן יודע לנהל היטב את הסיטואציה בו הוא נמצא מבחינה רגשית הוא יודע לאסוף את עצמו אחרי כשלון, להביט הלאה ולדעת איך לנתב את העבר על מנת לנצח במשחק הבא. גם סוכנים הפועלים במסגרת סוכנויות שחקנים מובילות יכולים כמובן לסייע רבות בנושא ולייעץ מתוך נסיונם הרב.

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..