ליגה לאומית בכדורסל – גם אתם יכולים לשחק בה

ליגה לאומית בכדורסל

ליגת העל בכדורסל הישראלי מציגה לאורך השנים מתח עוצר נשימה, רמת כדורסל גבוהה ושפע של עניין ודרמה. אבל כאשר יורדים מעט למטה, לעבר חיקה המחבק של הליגה השנייה אשר ידועה תחת השם – ליגה לאומית בכדורסל, חווים הנאה רבה לא פחות. שם, בין אולמות מתנ"ס להרכבים כמעט לגמרי על טהרת השחקנים הישראליים, תמצאו הזדהות אין קץ ומשמעות לסמל, לבית, לאהבה. חולמים גם אתם להגיע לפסגות הקריירה בכדורסל? הליגה הכי רומנטית בישראל – הליגה הלאומית – היא תחנת ביניים הכרחית בדרך לפסגה. אז בואו נבין מה מחכה לכם שם.

 

ליגה לאומית בכדורסל – ליגה ישראלית אמיתית! 

שבע שנים לאחר קום המדינה נולדה הליגה השנייה בישראל בכדורסל, שעברה כמה וכמה גלגולי שמות לאורך השנים וכיום מכונה ליגה לאומית בכדורסל. בגרסתה הנוכחית נכון לשנת 2022, היא כוללת 14 קבוצות מנהריה שבצפון דרך שומרון ומעלה אדומים במזרח ועד אשקלון בדרום. אם בכל קבוצה רשומים כ-15 שחקנים סגל, זה אומר בחישוב פשוט למעלה מ-200 שחקני סגל. תורידו את הזרים, ונותרנו עם כ-170 מקומות לשחקנים שלנו, ישראלים, שגדלו במגרשי האספלט בשכונות, ומחפשים את המקפצה להמשך הקריירה שלהם.

הליגה הלאומית בכדורסל משוחקת בשני סיבובים בסיומם נפתח הפלייאוף בהשתתפות 8 הקבוצות הראשונות (מקום ראשון נגד שמיני, שני נגד שביעי וכן הלאה) בסדרות של הטוב מ-3. בתום העונה, עולות שתי קבוצות לליגת העל. אגב, קיימת תוכנית מגירה שטרם אושרה לפיצול הליגה השנייה לשתיים (לאומית א' ו-ב') החל מעונת המשחקים הבאה, אם כי לא ברור עדיין אם תצא לפועל. 

 

הליגה הלאומית בכדורסל – צעד וחצי להצלחה!

הליגה השנייה בטיבה בישראל הינה תחרותית ומושכת עניין מאין כמוה. בד בבד, אחד המאפיינים הבולטים שלה הוא היותה חממה נפלאה לגידול שחקן כדורסל ישראלי. כאן, עשרות רבות של שחקנים מקבלים את ההזדמנות הראשונה לאחר סיום גיל הנוער. וגם אתם יכולים להיות חלק מהנבחרת המנצחת של הליגה הזו. האם תצליחו להתמיד ואף לקפוץ לליגה של הגדולים באמת, או שמא תדשדשו בין הליגות הנמוכות? ובכן, זה תלוי בעיקר בכם.

בין מאות השחקנים הישראלים המשחקים בליגה זו תגלו כישרוניים יותר ופחות, כאלו שקולעים מכל מצב ואחרים שמצליחים לשתק את הכוכב של היריבה. אבל המשותף לכולם חד וברור: כולם עבדו קשה מאוד כדי להגיע לכאן וממשיכים לעבוד קשה כדי להישאר ואולי אף לקפוץ לליגת העל. במשחקי הליגה הזו תוכלו לחזות לעתים קרובות בשחקנים קופצים על הפרקט במאבק על הכדור או מתעופפים מחוץ לקווי המגרש כדי לנסות להציל כדור אבוד – ככה זה כשמוכנים לעשות את הכל על מנת ללכוד את עיני הסקאוטרים ומנהלי הקבוצות של ליגת העל, במטרה לפרוץ קדימה. 

בשורה התחתונה, אם ליגה לאומית בכדורסל היא הדבר שאתם מכוונים אליו לשם התחלה, הבסיס החשוב ביותר להשתלבות בליגה המאתגרת הזו הוא רצינות, נכונות לעבודה קשה מסביב לשעון ורצון אמיתי להצליח! 

 

סוכנות שחקני כדורסל מקצועית – פותחת את הנתיב להצלחה

ויש עוד משהו חשוב לא פחות: בחירה נכונה בסוכנות שתייצג אתכם באופן המיטבי. המשמעות של סוכן שחקנים מנוסה, רציני, משקיען, מקצוען ומקושר יקרה מפז. לא חסרות דוגמאות על שחקנים מוגבלים יחסית ביכולותיהם שבזכות סוכן "תותח" קיבלו תפקיד בכדורסל והגיעו לגבהים בקריירה ששחקנים מוכשרים פי כמה מהם לא הגיעו, בגלל סוכן פחות מתאים. 

שלא תטעו – יש הבדלים משמעותיים בין סוכנים וסוכנויות – בניסיון, בהשקעה וביחס. ליגה לאומית בכדורסל לא תהיה זרה לסוכנים מובילים. הם יכירו את כל קבוצות הליגה וצרכיהם השונים ויחזיקו בקשרים המתאימים על מנת לדחוף אתכם קדימה בדרך לפריצה הגדולה. אז בדקו היטב עם מי אתם מתקשרים ושפרו את סיכוייכם לקריירה מאתגרת ומתגמלת בעתיד. שיהיה בהצלחה!

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..