פציעות כדורסל – החשיבות של סוכן מקצועי

פציעות כדורסל

פציעות כדורסל מהוות חלק בלתי נפרד ממחזור החיים של כל מי שעוסק בענף הספורט הנהדר הזה. הלחץ הרב על הגוף, מתיחת הגבולות ומפגשים כואבים עם כדורסלנים אחרים, יכולים לשנות את כל מהלך הקריירה. דברים אלו נכונים לכל ספורט שהוא אך כאשר מדובר בכדורסל ובשל אופי הפעילות, הסיכוי להיפצע הינו מאוד גבוה ויש להתכונן לכך בהתאם. כיצד מתכוננים? כבר משלב הנוער, יש לקבל ליווי מלא על ידי סוכן מקצועי ומיד תבינו למה זה כל כך חשוב. 

פציעות כדורסל נפוצות 

ענף הכדורסל נחשב לענף ספורט פיזי למדיי. זה לא משנה איזה תפקיד בכדורסל אתם ממלאים על המגרש, הסיכוי שלכם להיפצע קיים. המגרש קטן הממדים והצפוף יחסית, לצד המאבקים והמגע הרב, הופכים פציעות של שחקני כדורסל לעניין שכיח. מרבית הפציעות קלות ומשביתות את הנפגע לפרק זמן של מספר ימים, אך רובם המוחלט של השחקנים הפעילים חווה גם פציעה קשה יותר, אשר זמן ההחלמה שלה עשוי לנוע בין שבועות אחדים ועד שנה שלמה. ניתן לציין מספר פציעות כדורסל נפוצות:

  • ברכיים – ברכיהם של שחקני כדורסל עובדות קשה מאוד. שינויי תנועה ומהירות, קפיצות רבות, עצירות פתע, שינויי כיוון חדים. כל אלו שוחקים איברים שונים בחלל הברך ועלולים לגרום לפציעות שחיקה, פגיעה ברצועות השונות באזור ואף קרעים חלקיים או מלאים. פציעות ברכיים מאוד ורסטיליות בזמן ההחלמה הנדרש מהן, כאשר חשוב מאוד לא לחזור לפעילות מוקדם מדי, מחשש להישנות הפציעה.
  • קרסול – נקע בקרסול אצל שחקן כדורסל מתרחש לרוב כתוצאה מנחיתה לא טובה על כף הרגל לאחר קפיצה (במרבית המקרים לאחר ניסיון ריבאונד, במיעוט המקרים לאחר זריקה). פציעה שכזו מצריכה מספר שבועות החלמה ועלולה להפוך את הקרסול ל”מועד” לפציעות דומות.
  • שריר הירך האחורי – זוהי עוד פציעה נפוצה שנובעת מאופי משחק הכדורסל ובעיקר משינויי התנועה התכופים (מהירות, כיוון ועוד). לרוב מדובר במתיחה בדרגה שונה המצריכה מנוחה של כמה ימים עד שבועות. במקרים אחרים יופיע קרע אשר יחייב החלמה ארוכה יותר. 
  • יד – בעיקר בפרק כף היד, לרוב בגלל חבלה נקודתית כתוצאה מנפילה, או שחיקה (פרק כף היד, באופן טבעי, עובד קשה אצל שחקני כדורסל). פגיעה קלה מטופלת לרוב במשחות/כדורים נגד כאב ותחבושות ייעודיות, אך עלולה להפוך בהיעדר טיפול או מנוחה לפגיעה קשה יותר.

סוכן מקצועי – איתכם גם ברגעים הכואבים

כאמור, פציעות כדורסל הינן נפוצות וכואבות, בגוף אבל גם בנפש. אלא שעבור שחקנים מסוימים, הפציעה כואבת גם בכיס. אלו שחקנים שלא דאגו להתקשר עם סוכן שחקני כדורסל מקצוען, אשר ידע לדאוג לכך שבחוזה יצוין במפורש ענייני שכר ופיצוי בעקבות פציעה. ההמלצה שלנו עבורכם היא לקבל ליווי מלא כבר בשלבים הראשונים של הקריירה על ידי סוכנויות שחקנים לנוער. בסוכנות שכזאת יוכלו לדאוג לכך שתתקשרו עם אנשי מקצוע הטובים בתחום על מנת שתקבלו הנחיה כיצד להתנהל בצורה הטובה ביותר מבחינת תזונה, אורתופדיה ופיזיותרפיה, לפני פציעות אך גם אחריהן. מעבר לזאת, סוכן מקצועי יוכל לסייע לכם בעוד היבטים בכל הקשור לפציעות:

  • נפצעתם? הסוכן ידאג להכניס לחוזה שלכם עוד לפני החתימה בפועל בקבוצה סעיף שמפרט כמה זמן תוכלו להישאר בקבוצה גם מבלי לשחק, כולל היבטים כספיים של משכורת, תשלומים על הטיפולים השונים, הפרשות שונות וביטוחים מקצועיים. 
  • סיימתם חוזה ועדיין פצועים? סוכן שחקנים בעל ניסיון ומוניטין ידע לאיזו קבוצה לכוון אתכם כך שהסיכוי שלכם לחזור ובגדול עדיין יהיה גבוה, לא תישארו מאחור ולא תישכחו על ידי הקבוצות או חלילה תינטשו את הקריירה שבה השקעתם כל כך הרבה.
  • עימות משפטי – אם הקבוצה שלכם הפרה את תנאי החוזה עימכם עקב פציעה, חשוב מאוד שיהיה לכם סוכן שידאג לכם בזמן העימות המשפטי לקבוצת אימונים, להמשך טיפולים ולהשגת המימון המתאים להוצאות השונות. 

כפי שבוודאי הבנתם, פציעות כדורסל הן חלק בלתי נפרד מהקריירה אך הן לא אמורות למנוע מכם לכבוש את הפסגה – התקשרו עם סוכנות שחקני כדורסל מקצועית ולא תצטרכו לחשוש מהסיטואציה המלחיצה והכואבת הזאת. 

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..