האם שחקני כדורסל נמוכים יכולים להצליח?

ספורט זה לא ענף שעושה ‘חיים קלים’ לאלו המכורים אליו. בין אם מדובר על רקדנית בלט ובין אם מדובר על שחקן פוטבול, הלב של עולם הספורט מורכב מאנשים, בני תמותה, שמשכו בכל פעם את הגבול עוד קצת ומשכו את רף היכולת האנושית עוד קצת למעלה. הכלל הזה נכון לכולם ואין שום סיבה שהוא לא יהיה נכון גם עבור שחקני כדורסל. לא כל בני האדם נולדו שווים, אנחנו יודעים. ישנם פרמטרים עליהם אנו לא יכולים לשלוט. אנחנו לא בוחרים מי יהיו ההורים שלנו ומה הגנטיקה שתלווה אותנו מבית. אבל אנחנו בהחלט יכולים לתת את כל מה שיש לנו כדי  – להתגבר על כל המכשולים בדרך להגשמת החלום שלנו. זה נכון שלגובה יש תפקיד בענף הכדורסל, אבל זה לא אומר שלא היו ולא יהיו שחקני כדורסל נמוכים מ 180, או ייצוג שחקניות כדורסל נמוכות.

שחקני כדורסל נמוכים? הם כבר הצליחו

כאשר אתם חושבים על כדורסל אתם וודאי חושבים קודם כל על שחקנים שהיו ועודם לא פחות מאגדות חיות. האמינו לנו שגם אנחנו מעריצים של מייקל ג’ורדן וקובי בראיינט אבל הרשו לנו בבקשה להציג בפניכם עוד כמה שמות עליהם אולי עוד לא שמעתם וכדאי לכם מאוד להכיר.

מאגסי בוגס

אי אפשר לדבר על שחקנים נמוכים באופן יחסי מבלי להזכיר כמובן את מאגסי בוגס שפרש לקראת סוף שנות ה- 90 לאחר שהיה השחקן הנמוך ביותר בתולדות ה- NBA. כמה נמוך אתם שואלים? ובכן, גובהו של מאגסי בוגס לא עלה על 1.60. אשתו נהגה לומר שהדבר ש- ‘הדליק’ אותו יותר מכל היה כאשר אמרו לו שיש משהו שהוא לא יכול לעשות בשל גובהו. מאגסי בוגס ייזכר לנצח בתור המוסר וחוטף הכדורים הבלתי נשכח של ה – ‘שארלוט הורנס’ מה שנתן את החותמת הרשמית כי לא מדובר על גימיק אלא על שחקן כדורסל פשוט מעולה.

קלווין מרפי

1.75 זה ממש לא מה שעצר את קלווין מרפי מלקבל תפקיד בקבוצת כדורסל נחשקת ולקלוע 25.6 נקודות בימיו הטובים במדי הרוקטס. קלווין מרפי פשוט החליט ששום דבר לא יעצור אותו. אם הוא לא גבוה כמו האחרים הוא פשוט ייאלץ לעבוד קשה יותר, להיות מדויק וחד הרבה יותר מכולם. האמינו לנו להיכל התהילה של הכדורסל יש מקום חם בלב לקלווין מרפי ולא סתם.

 שחקני כדורסל נמוכים או גבוהים – כך או כך, המוח הוא הכלי החשוב ביותר

כאמור, לאף אחד מאתנו אין שליטה על הגנטיקה איתה אנו מגיעים מהבית. אנחנו יכולים רק לקחת את מה שאלוהים נתן לנו בשתי ידיים ולקבל החלטה דרך המוח שאם יש לנו תשוקה אמיתית לדבר אנו נצליח לעבור כל מכשול. בסופו של יום כדי להפוך לשחקן כדורסל טוב חשוב להיות בעלי אינטליגנציה, סיבולת גבוהה וכמובן – מוסר עבודה שאין שני לו. כשהמוח מחליט שזה מה שהוא רוצה, השמיים הם הגבול.

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..