סוכנות ספורט – הדרך לקריירה מצליחה

סוכנות ספורט

אם תשאלו אינספור שחקני כדורסל כיצד הצליחו לפרוץ ולמצוא את דרכם בעולם הכדורסל המקצועני, הם בוודאי יגידו לכם כי הדרך לכך אינה עוברת אך ורק דרך כישרון ויכולת, אלא גם (ויש שיאמרו בעיקר) דרך סוכנות ספורט מובילה. כיצד הדבר מתבטא בשטח? הישארו עימנו ותבינו הכל.

?מהי סוכנות ספורט

סוכנות ספורט הינה חברה העוסקת בתחום התיווך בין שחקנים פעילים לקבוצות, לצד שירותי ייעוץ והכוונה, עריכת הסכמים, פן משפטי ומרכיבים רבים נוספים הכרוכים בהחתמת שחקן בקבוצה כזו או אחרת. סוכנויות הספורט מייצגות שחקנים ולא קבוצות. דהיינו, כדורסלן צעיר, למשל, בוחר סוכנות אשר תייצג אותו ותשרת את האינטרסים שלו. יחד עם זאת, כדי לממש מטרות אלו, נהנית הסוכנות (לפחות הטובות מביניהן…) ממערכת ענפה של היכרויות וקשרים עם הגורמים המשפיעים – מקצועית ולא מקצועית, במועדונים הפעילים השונים.

?סוכנות שחקנים ספורט – מדוע היא כל כך חשובה

עד לפני 20 שנה לערך, לא כל השחקנים עבדו עם סוכנויות ספורט בישראל או סוכני שחקנים. אלא שלאט לאט, בעקבות ההישגים והתוצאות בשטח, החלו יותר ויותר שחקנים להבין את כוחה הרב והמשמעות הגבוהה של התקשרות עם סוכנות שחקנים ספורט מובילה. החשיבות מתבטאת במגוון אספקטים בקריירה של כל שחקן, ובראשם השניים הללו:

מציאת קבוצה מתאימה – מרבית שחקני הספורט הקבוצתי נודדים בין קבוצות שונות מספר פעמים במהלך הקריירה, כך שלמצוא קבוצה כל אחד יכול, אבל למצוא קבוצה המתאימה לשחקן על שלל המרכיבים שלו – הגיל, הסגנון, האישיות, התפקיד במגרש, ההתאמה למאמן, היתרונות והחסרונות המקצועיים, חייו האישיים ועוד – זו כבר משימה שרק סוכנות ספורט מקצועית תוכל לעמוד בה.

הסכמים וחוזים – הקריירה של שחקן כדורסל למשל היא יחסית די קצרה וזו ממש לא בושה לנסות בכל דרך למקסם את תנאי השכר והתנאים הנלווים שלהם. בדיוק בשביל זה ישנה סוכנות. על הסוכנות לדאוג למיוצגים שלה גם מבחינה משפטית, פציעות, רצון שחרור, נסיבות אישיות ועוד.

שיפור יסודות – סוכנות ספורט מקצועית תבין גם את החשיבות של שיפור היסודות של המיוצגים שלה, הן מבחינה מקצועית והן מנטאלית. בהתאם לזאת היא תדע לקשר אותם למאמנים אישיים, פסיכולוגים בתחום הספורט, אנליסטים ועוד.

סוכנויות ספורט – ההבדל בין המובילות למדשדשות

שחקנים מנוסים, אשר מיוצגים כבר שנים ארוכות ע”י סוכנויות ספורט, כבר יודעים להבחין בקלות בין סוכנויות רציניות, מקצועניות, שמביאות תוצאות בשטח, לבין כאלו שלא באמת מתאמצות, או לא באמת יכולות, או גם וגם. החלטתם להיות מיוצגים ע”י סוכנות ספורט? ישר כוח, אבל זו ההחלטה הקלה. עכשיו נותר לבחור את הסוכנות הנכונה עבורכם.

עצות והמלצות משחקנים פעילים הם רעיון מצוין, אבל לא בטוח שמה שטוב לשחקן בשלהי הקריירה בליגת העל מצפון הארץ, יתאים לשחקן נוער מהדרום שמחפש לקושש דקות משחק בליגות המשנה. על כן, בצעו סקר שוק מעמיק, בחנו את רצינות הסוכנים בחברה, את התשוקה שלכם לעזור לכם בכל מחיר, את טיב הקשרים שלהם עם אנשי המפתח ואת הצלחות (וכישלונות) העבר שלהם. שיהיה בהצלחה!

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..