סוכני שחקנים לייצוג מקצועי בקריירת כדורסל

סוכני שחקנים

מספר עצום של שחקני כדורסל יתרוצצו השנה במגרשים ברחבי הארץ והעולם. במאמר הבא נציג בפניכם את התפקידים השונים של סוכני שחקנים מקצועיים בתחום הכדורסל ונסביר מדוע בחירת סוכן כדורסל מקצועי שאיננה נכונה, יכולה לעלות לשחקן ביוקר, אפילו בקריירה שלו.

אחת הבעיות בתחום הזה של ייצוג שחקני כדורסל לא רק בארץ אלא גם בעולם, ואנחנו רואים את זה בצורה יותר מובהקת דווקא בעולם הכדורגל, הוא שיש סוכני שחקנים שלוקחים את התפקיד שלהם צעד אחד קדימה במשמעות החיובית של המילה ובאמת עושים כל מה שהם יכולים במטרה לדאוג לשחקנים. זאת, לעומת סוכני שחקנים שתופרים עסקאות באחוזים מטורפים על חשבון השחקנים עצמם. חיים בשביל הכסף ובשבילו בלבד. אז נכון, זה נכון בכל תחום, יש את ההגונים ויש את אלה שפחות, אבל כאן מדובר בקריירה שיכולה לרדת לתהום.

?קשרים או כישורים

אחד הדברים שמנחים שחקני כדורסל ובכלל ספורטאים בבחירת סוכן הוא כל נושא הקשרים. ככל שיש לכל סוכן שחקן כדורסל יותר קשרים טובים עם מאמנים, מנהלי קבוצות וקבוצות, ככה הסיכוי שלו למצוא עבור השחקן שלו קבוצה טובה בה הוא יוכל לפתח את הקריירה ולהתקדם עולה. העניין הוא שלא משנה עד כמה השחקן מוכשר, אם הוא לא ימצא סוכן שחקנים עם הקשרים הנכונים, כנראה שזה לא יעזור.

אפשר לשים לב שקיימים סוכנים מסוימים אשר נמצאים בקשר ישיר ויום יומי עם השחקנים שלהם, דואגים להם, שואלים מה איתם, נמצאים ממש שם בשבילם לאורך הדרך, לעומת כאלה שמתעוררים רק כאשר המזומנים מתחילים לעבור לחשבון.

 

החשיבות של סוכן שחקנים קבוע

שחקן שמבין איך הדברים עובדים מאחורי הקלעים, יודע עד כמה חשוב לבחור סוכן שחקנים שייצג אותו באופן קבוע ולא להחליף כל שני וחמישי סוגן. כל הסכם שנחתם בין סוכן לבין שחקן מוגבל בזמן.

תפקידו של הסוכן

התפקיד של סוכן שחקנים מקצועי או סוכנות לייצוג שחקני כדורסל מתחלק לכמה תחומים.

הפן המקצועי – תפקידו לדאוג לשחקן לקבוצה מתאימה ולחוזה מקצועי הוגן שיסייע בקידום הקריירה שלו

הפן האישי – התחשבות בטובת השחקנים, הקשבה לצרכים שלו ודאגה. שחקנים רבים מעידים על כך שהסוכן שלהם הרבה פעמים הוא כמו אבא שני עבורם. הוא דואג לו לאורך כל הקריירה, ברגעים הטובים, המוצלחים וגם באלה שפחות. שחקן שהכדורסל הוא כל חייו צריך מישהו שהוא יכול לסמוך עליו גם מבחינה אישית וגם מבחינה מקצועית.

לסיכום, לסוכן שחקנים חשיבות רבה במהלך הקריירה של כל שחקן מקצועי. לכן, כאשר בוחרים סוכן, חשוב לשים דגש על תהליך בחירה קפדני, לקחת בחשבון את כל השיקולים לכאן ולכאן, להשוות בין כמה סוכנים, להתחבר לרגש ולאינטואיציה מצד אחד, אבל מצד שני גם להסתכל על הנתונים המקצועיים ועל הניסיון של הסוכן.

!שאלות נפוצות – וגם תשובות

?מדוע אתם צריכים סוכן שחקני כדורסל מקצועי

הצורך בסוכן שחקנים מקצועי נובע משלוש סיבות עיקריות: סוכן שכזה מזרז את תהליך מציאת קבוצה וחתימה על חוזה, הוא הופך את התהליך למדויק ומתאים יותר, ובנוסף הוא ממקסם את תנאי החוזה. למעשה, גם אם הינכם מוכשרים ובעלי פוטנציאל עצום, ללא סוכן שחקנים מקצועי, הסיכויים שלכם להשתלב באחת הליגות המקצועניות אינם גדולים. סוכן עם ידע וקשרים לא רק שימצא לכם קבוצה, אלא גם כזאת שבאמת מתאימה לכם, עם חוזה שיתאים לכל הדרישות שלכם.

?כיצד ניתן לזהות סוכן שחקני כדורסל איכותי

ישנם 2 פרמטרים עיקריים שסוכן שחקני כדורסל איכותי חייב לעמוד בהם – ידע רב בענף הכדורסל וקשרים ענפים. מדוע זה כל כך חשוב? מאחר ועולם הכדורסל של ימינו כולל אינספור קבוצות וליגות בישראל ובעולם. ככל שהסוכן שלכם יאופיין ביותר ידע ובקיאות, הוא יכיר כמה שיותר מהן, מה שיעזור לו להבין איזו קבוצה וליגה הכי מתאימה לכם. עניין הקשרים מקבל אף הוא משמעות עצומה מאחר ואינספור שחקנים מתחרים כל העת על המקומות הבודדים בסגל של כל קבוצה. סוכן עם קשרים יעניק לכם יתרון על פני כל השאר.

?למי מתאים להתקשר עם סוכן שחקני כדורסל

ההתקשרות עם סוכן שחקני כדורסל מקצועי מתאימה לכל מי שעומד לסיים את גיל הנוער ומעוניין לשפר את סיכוייו להצטרף לליגת בוגרים מקצוענית. גם שחקני כדורסל בוגרים שרוצים לשדרג את הקריירה שלהם מבחינת קבוצה או שכר, כדאי שיתקשרו עם סוכן שכזה.

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..

Leave a Reply