כדורסל בנים מול כדורסל בנות – ההבדלים והמכנה המשותף

כדורסל בנים מול כדורסל בנות

אם היינו כותבים את השורות הבאות לפני כ-25 שנה, הן היו נראות אחרת לגמרי. כי עד סוף שנות ה-90, ההבדלים בין כדורסל בנים לבנות בישראל היו מהותיים. אלא שהזמן חלף, האהבה לכדור הכתום התעצמה גם אצל בנות ישראל, וכיום העניין והמתח הם כבר לא נחלתם של הבנים בלבד. חושבים/חושבות על עתיד מקצועני על הפרקט? בשורות הקרובות תקבלו את כל המידע על כדורסל בנות ובנים מקצועני בישראל, תכירו את ההבדלים ביניהם וגם מכנה משותף אחד מאוד חשוב בדרך לקריירה מוצלחת – התקשרות עם סוכנות כדורסל מקצועית.

כדורסל בנים מול כדורסל בנות – הבדלי הליגות

אז כן, הפערים בין כדורסל בנות לכדורסל בנים הצטמצמו בכל הקשור למקצוענות, אבל באופן טבעי עדיין קיימים. ככה זה כשהפופולריות של כל ליגת כדורסל בנים עדיין גבוהה פי כמה, התקציבים גבוהים באופן משמעותי, והרייטינג של שידורי המשחקים כפול ומשולש. אצל הבנים, לדוגמה, ישנן שתי ליגות מקצועניות (ליגת העל והליגה הלאומית), הכוללות בסך הכול 26 קבוצות, שזה אומר, כולל זרים, למעלה מ-350 שחקנים. התקציב הכספי של כל קבוצה בליגת העל חייב להיות גבוה מ-4 מיליון ₪, מתוכו כ-2.7 מיליון תקציב שחקנים, לרבות שכר. סכומים לא מבוטלים.

אצל הנשים הליגה המקצוענית הרשמית היחידה היא ליגת העל, הכוללת 10 קבוצות, כ-140 שחקניות (שחלקן הגדול עוסק במשלח יד נוסף). תקציב מרבית הקבוצות עומד על סביב 1-1.5 מיליון ₪, כששכר מרבית השחקניות (למעט זרות וכוכבות העל) נע סביב שכר הממוצע במשק. קיימת גם ליגה שנייה – הליגה הלאומית. היא אומנם לא נחשבת למקצוענית, אך בכל שנה ניתן להעפיל ממנה לליגת העל, כך שמקום בסגל של אחת הקבוצות הללו, גם מספק סיכוי גבוה לקריירה יותר מקצוענית בהמשך.

השלבים החשובים בדרך לקריירת כדורסל מקצוענית

עכשיו, בואו נדבר תכל’ס. אם את/ה צעיר/ה שמאמינ/ה ביכולת שלו/ה להשתלב בעתיד בליגות המקצועניות בישראל בכדורסל, זה בכלל לא משנה מה המגדר שלך. בכל הקבוצות מחפשים תמיד שחקנים/ות בעלי כישרון, אמביציה ונכונות לעבודה קשה. אז מה צריך כדי להגדיל את הסיכויים להפוך את החלום למציאות? העובדות מראות שיש מספר היבטים שחשוב להתמקד בהם:

להתחיל מוקדם – אין גיל צעיר מדי בשביל להתחיל לזרוק לסל. למעשה, הוכח כי בנים ובנות אשר ניסו לפרוץ את חומת ההצלחה בגיל מאוחר מדי (14-15 ומעלה), לרוב כשלו.

להיות מודעים להקרבה – כל צעיר וצעירה שהצליחו להשתלב בליגות המקצועניות, יוכלו לספר לכם בהרחבה על ההקרבה הרבה הטמונה בכך. כשכולם שותים, יוצאים ומבלים, אתם תהיו בחדר הכושר ותזרקו מקו העונשין. אתם צריכים להיות מוכנים ומוכנות לכך, במיוחד כשאף אחד לא מבטיח לכם כלום בסוף הדרך.

הכנה מנטאלית – כמה שחשוב להיות חזקים בידיים וברגליים, יותר חשוב להיות חזקים בראש. לדעת להתאושש ממשברים, לא לנוח על זרי הדפנה אחרי הצלחות, להיות מוכנים ומוכנות לכל אימון ומשחק, לא להישבר בעקבות פציעות ועוד.

כדורסל בנות או כדורסל בנים – סוכנות מקצועית תמיד תעזור

את ההיבט החשוב מכולם שמרנו לסוף – התקשרות עם סוכנות שחקנים ושחקניות כדורסל מקצועית ובעלת מוניטין רב בענף. העובדות מראות שמעבר להיבטים שציינו, בימינו התקשרות עם סוכנות ספורט שכזאת יכולה לעשות את כל ההבדל בין הצלחה לכישלון. הסוכנים שמועסקים בסוכנות מובילה ובעלת מוניטין הם כאלה שמחזיקים בקשרים המתאימים מול מנהלי ומאמני הקבוצות, מה שמאפשר להם לשים אתכם תמיד באור הזרקורים, לקשר אתכם לקבוצות המתאימות לכם, ולהשיג לכם חוזים הוגנים ועתיד כלכלי בטוח.

בקיצור, זה ממש לא משנה אם החלום שלכם/ן הוא להשתלב בליגת כדורסל בנים או כדורסל בנות, אתם חייבים וחייבות סוכן כדורסל מקצועי לצידכם. קחו זאת בחשבון ושיהיה לכם/ן המון בהצלחה!

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..