כדורסל – מתחביב למקצוע

כדורסל – מתחביב למקצוע

אפשר לומר דברים רבים על הילדים והנוער של היום: שהם דבוקים כל היום למסכים, שהם מתקשרים האחד עם השני רק דרך אפליקציות והתכתבויות, שהם שורפים קלוריות רק כשהם קמים מהספה למקרר. אבל עזבו אתכם מהצהרות מפוצצות. אם תקפצו בשעות אחר הצהריים או הערב לאחד ממגרשי הכדורסל הסמוכים למקום מגוריכם, תגלו שהחיבה של צעירי ישראל לספורט בכלל ולכדורסל בפרט לא פסקה לרגע. רבים מהם גם חולמים להפוך את האהבה לכדור הכתום לקריירה של ממש. 

מתחברים לשורות שלעיל וחולמים גם אתם להפוך לשחקני כדורסל מקצועניים? הישארו עימנו ותקבלו כמה עצות מועילות שיעזרו לכם בדרך לפסגה.

האלמנטים שכל שחקן כדורסל חייב להשקיע בהם על מנת להצליח

נכון, הכישרון הוא אבן הבסיס של כל שחקן כדורסל מקצועני. יחד עם זאת, גם בליגות הבכירות בישראל ובעולם ישנם שחקנים פחות מוכשרים, שהצליחו להגיע לפסגות מקצועיות בזכות הקפדה על שלושה דברים חשובים:

  • להתאמן מתי שרק ניתן – “תמיד האמנתי שאם אתה עושה את העבודה, התוצאות יגיעו”. את המשפט הזה אמר גדול שחקני הכדורסל אי פעם, מייקל ג’ורדן. וכמה שהוא צודק. יש דברים רבים בדרך לקריירת כדורסל שלא תלויים בכם. אבל היכולת להתאמן ברצינות, לתת את כל מה שיש לכם, להבין את ההקרבה הכרוכה בדבר, להיות הראשונים שמגיעים לאימון והאחרונים שיוצאים ממנו, זה תלוי בכם ורק בכם. זכרו: הכישרון לבדו אף פעם לא מספיק, ולהפוך לכדורסלן מקצועני זה קשה יותר ממה שאתם מסוגלים לדמיין. ועדיין, אם תהיו מוכנים לעבוד קשה, השמיים הם הגבול מבחינתכם.
  • לשפר את הנקודות החלשות – לרובינו נטייה טבעית לברוח מהמקומות המאתגרים יותר. אלו שלא באים לנו בקלות, שגורמים לנו “להזיע” באמת. אחד ההבדלים המשמעותיים בין אלו שהגיעו לליגות הבכירות לאלו שנאלצו לתלות את הנעליים עוד לפני שרשמו הישגים משמעותיים, הוא ביכולת להבין את נקודות התורפה ולעבוד עליהן מצאת החמה ועד רדת השקיעה, עד להשגת השיפור המיוחל. אתם, המאמנים שלכם, הסובבים אתכם – כולכם מבינים באילו אלמנטים של המשחק אתם מתקשים מעט יותר. אל תנסו להחביא אותם. כי ברמות הגבוהות, היריבים שלכם יידעו למצוא אותם ולנצל אותם עד תום.
  • לעבוד על הצד המנטאלי – אין ספורטאי מקצועני, גדול ככל שיהיה, שלא חווה במהלך דרכו לפסגה מכשולים שהיו יכולים בקלות להסית אותו מהדרך הנכונה ולגרום לו לפרוש באמצע הדרך. זו יכולה להיות פציעה קשה, בעיה משפחתית או חברתית מחוץ למגרש הכדורסל, או פשוט הלחץ העצום שמורגש בכל יום ויום בשל הציפיות הגדולות שיש לכולם מכם וגם לכם מעצמכם. ההבדל בין אלו שגברו על כל המכשולים בדרך לקריירה מוצלחת הוא ההבנה שצריך לעבוד לא רק על הצד הפיזי אלא גם על הצד המנטאלי. כיום ישנם פסיכולוגי ספורט ומאמנים מנטאליים שזו המומחיות שלהם וחשוב להיעזר בהם כבר מגיל צעיר.
כדורסל – מתחביב למקצוע

סוכן מקצועי – עוד גורם שכל שחקן כדורסל ישראלי מוביל משתמש בו

יש גם עניינים שמעבר ליכולת, לכישרון ולעבודה הקשה, שישפיעו רבות על הסיכויים שלכם להשתלב בכדורסל הישראלי באופן מקצועני. אחד העיקריים שבהם הוא התקשרות עם סוכן שחקנים מנוסה, מקצועי וטוב. למעשה, אם תשאלו כל שחקן כדורסל ישראלי מוביל, הוא יספר לכם כי חלק בלתי נפרד מההצלחה שלו טמון בסוכן האישי שלו. כזה שמספיק מקושר למקבלי ההחלטות בקבוצות המובילות בליגת העל הישראלית וגם בליגות באירופה, ואף מלא באמביציה שמאפשרת לו להילחם עבור כל מיוצג ולהשיג עבורו חוזה מקצועני באחת הקבוצות ועם התנאים הכי טובים שיש.

היכולת של סוכן שחקני כדורסל איכותי תתבטא לא סתם במציאת קבוצה עבורכם באחת הליגות המקצועניות אלא בכזאת שבאמת מתאימה לכם. ניקח לדוגמא סוכן שבקיא בכל הצרכים של כל הקבוצות בליגת העל הישראלית ועל כן יודע בכל רגע נתון איזה תפקיד בכדורסל חסר לכל קבוצה להשלמת הסגל. סוכן שכזה יפנה אתכם מראש רק לקבוצה מתאימה שבאמת זקוקה לכם ושיש סיכוי שתקבלו דקות משחק בה. בשורה התחתונה, סוכן שחקני כדורסל מקצועי יכול לספק לכם את כרטיס הכניסה הראשוני בדרך לקריירת כדורסל מקצוענית ומשם השמיים הם הגבול מבחינתכם. אז אל תוותרו על חיפוש של אחד שכזה בין האימונים הרבים שלכם. שיהיה בהצלחה!

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..