נבחרת הנוער בכדורסל – גם אתם יכולים להגשים את החלום

נבחרת הנוער בכדורסל

אם כבר מגיל ינקות בחלומות שלכם תמיד הופיעו הכדור הכתום וקשת השלוש, אתם בוודאי יודעים כי הדרך לקריירת כדורסל מקצוענית ומתמשכת, עוברת דרך ה”נבחרות הצעירות”, ובראשן – נבחרת הנוער בכדורסל. מהי בדיוק הנבחרת הזו שהביאה הישגים כה רבים בעשור האחרון וכיצד תגדילו את סיכוייכם להגיע לשם? מייד תבינו הכל.

נבחרת הנוער בכדורסל – נעים להכיר

ארבע נבחרות צעירים עיקריות פועלות בישראל ובמרבית מדינות אירופה: נבחרת הנערים (גיל 15-16), נבחרת הקדטים (16-17), נבחרת הנוער (עד גיל 18) ונבחרת העתודה (עד גיל 20). על כל הנבחרות אחראי איגוד הכדורסל בשיתוף גוף המנהלת, ועל פי רשימת ההישגים של דור העתיד הישראלי, מישהו עושה שם עבודה נפלאה. נבחרת הנוער בכדורסל החלה את דרכה בשנות ה-90′ יחד עם נבחרות צעירים נוספות, וכבר מראשית דרכה זכתה להישגים נאים, בדמות עלייה לשלבים המכריעים באליפויות אירופה ותחרויות בינלאומיות נוספות.

נבחרת הנוער של ישראל בכדורסל – ההישגים הבולטים

כל אוהד כדורסל זוכר, כמובן, את קיץ 2021, במהלכו אירחה נבחרת הנוער של ישראל בכדורסל את טורניר ה-CHLLANGE האירופאי, וסיימה אותו במקום הראשון. כמה שנים לפני כן, ב-2019, זכתה הנבחרת באליפות אירופה דרג ב’ – על שני ההישגים הללו חתום אורן אהרוני, שמאז קודם לאימון נבחרת העתודה. כיום מאמן את הנבחרת אלעד חסין. בשורה התחתונה, ההישגים הנפלאים הללו מעידים על הפוטנציאל העתידי של הכדורסל הישראלי ואין סיבה שלא תשתלבו בו עם תתאמצו ותתאמנו מספיק.

נבחרת ישראל בכדורסל נוער – כך גם אתם תצליחו להשתלב

לא נרחיב בדיבור על המובן מאליו: בלי כישרון, יכולת, אמביציה גבוהה ונכונות לעבודה קשה והקרבה אינסופית, אין סיכוי כי תוזמנו לסגל של נבחרת ישראל בכדורסל נוער, כך שהדרך שלכם לקריירה מקצוענית תקבל מכה אנושה מבחינת סיכויים. כאשר אתם שייכים לנבחרת יותר עיניים מכירות אתכם, ולכן הדבר כל כך חשוב. אלא שיש נדבך נוסף בדרך להצלחה שחשוב שתכירו – התקשרות עם סוכנות שחקני כדורסל מקצועית וטובה. למעשה, אין כיום שחקן צעיר שחושב על קריירה מקצוענית ובעל נתונים ויכולות המאפשרים זאת, שלא מיוצג על ידי סוכן מקצועי.

סוכנות שחקני כדורסל טובה תסייע לכם לנתב את הקריירה שלכם למקומות הנכונים, תוך חשיבה הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך יותר. סוכנות שכזאת תקשר אתכם לאנשים הנכונים (מאמני ומנהלי קבוצות כדורסל), תסייע לכם להשתפר בכל אספקט נדרש לרבות הפן המנטלי (היא תדאג למצוא לכם מאמנים אישיים, פסיכולוגי ספורט ואנליסטים לשיפור ביצועים), תעזור לכם להתגבר על מכשולים ומשברים, תגרום לכם להבין אילו נקודות במשחק שלכם אתם חייבים לשמר ואילו כדאי שתשפרו, ותסייע לכם גם באספקט הכספי.

מתי כדאי לכם לחפש סוכן שחקני כדורסל?

חשוב מאוד להתקשר עם סוכנות רצינית כבר מגיל צעיר. כמה צעיר? יש חבר’ה בני 14-15 שכבר צמודים לסוכן ואם תשאלו שחקנים שכבר שייכים לסגל של נבחרת הנוער בכדורסל, הם יאמרו לכם שגם הם התחילו להתקשר עם סוכן בשלב מוקדם. אם הפוטנציאל קיים, וכל מה שצריך זה עבודה קשה, ליטוש וקשרים בפרובינציה הקטנה שלנו וברחבי היבשת, אין טעם לחכות. מצד שני, אל תתפשרו בשם החיפזון.

חשוב לזהות אצל סוכן השחקנים מוטיבציה גבוהה לסייע לכם ולראות אתכם ואת האינטרסים שלכם (ולא רק את צ’ק העמלה שלו). חשוב גם להבין האם לסוכן המדובר ניסיון וקשרים בקטגוריית הצעירים, הנוער ודור העתיד, וחשוב גם לברר האם ברקורד של הסוכנות שבה עובד הסוכן יש שחקני כדורסל רבים שבאמת הצליחו לפתח קריירת כדורסל מקצוענית לאחר שהיו מיוצגים על ידה כבר מגיל צעיר.

שיהיה בהצלחה!

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..