כך תמקסמו משכורת של שחקן כדורסל

אם יש ענף ספורט שניתן להרוויח בו סכומים נאים ביותר, הרי שזה ענף הכדורסל. כמובן שהדבר תלוי בעד כמה מתנהלים נכונה, ובמילים אחרות – אם משכילים להתקשר עם סוכן שחקני כדורסל מקצועי. משכורת של שחקן כדורסל היא אומנם דבר שתלוי ביכולתו של השחקן, אך כמו שתבינו מייד, גם לסוכן שתתקשרו עימו ישנה השפעה על כך.

משכורת של שחקן כדורסל ישראלי

אנחנו בטוחים שגם אתם קוראים כל יום בעיתונים על שכר של מאות אלפי דולרים לעונה שמרוויחים שחקני כדורסל מקצועיים, אך חשוב להבין כי לא כל שחקן מרוויח סכומים שכאלה וכי מרבית הכסף בענף הולך לשחקנים הזרים ולכוכבים הגדולים. משכורת של שחקן כדורסל ישראלי הינה לרוב נמוכה יותר, ולכן חשוב כי תצליחו למקסם אותה ככל שניתן. בנוסף, חשוב כי תזכרו תמיד שקריירה מקצוענית של שחקן כדורסל נמשכת כ-13-15 שנה בלבד, מה גם שהקריירה מלווה בסיכון בריאותי של ממש. מעטים השחקנים שלא חווים פציעות המשביתות אותם לפרקי זמן, לעיתים ממושכים ואף כאלה שמובילות לסיום הקריירה בצורה טרגית. בדיוק בשל כך חשוב להיות מיוצגים על ידי סוכן שחקנים מקצועי שיוכל למקסם לכם את החוזה ולדאוג לכם לאורך הקריירה.

ממה מורכבת משכורת של שחקן כדורסל בישראל

כמו בכל העולם, גם משכורת של שחקן כדורסל בישראל מורכבת ממספר מרכיבים, בראשם שכר בסיס חודשי. עליו יש להוסיף תוספות שונות, חלקן חד פעמיות (מענק חתימה, זכייה בתואר קבוצתי, זכייה בתואר אישי כמו “מלך הסלים” של הליגה) וחלקן בהתאם להישגים השוטפים (ניצחונות, בעיקר). כמובן שחוזה של שחקן כדורסל הוא אישי ולא כל השחקנים נהנים ממענקים אלו לצד שכר הבסיס. בדיוק בנקודה הזאת נכנס סוכן כדורסל מקצועי. סוכן שמשתייך לסוכנות שחקנים מקצועית, טובה, מנוסה ובעלת שם ומוניטין, הוא כזה שיכול למקסם את תנאי השכר של כל שחקן, לעיתים אף ללא קשר ליכולותיו.

 

כיצד תתבטא בשטח פעולתו של סוכן איכותי

ובכן, זה מתחיל בקבלת תפקיד בקבוצת כדורסל מתאימה, גם מקצועית, אבל גם כלכלית. דבר שקשור בצורה ישירה לקשרים של אותו סוכן עם כמה שיותר מנהלי קבוצות בארץ ובחו”ל. למה גם בחו”ל? מאחר ובמרבית המקרים משכורת של שחקן כדורסל ישראלי שחותם בקבוצה מעבר לים, תהיה גבוהה בעשרות אחוזים ממה שמקובל בארץ. זה ממשיך ביכולת לנהל משא ומתן עיקש שיבטיח למיוצג שכר בסיס ראוי, לצד בונוסים גבוהים על הישגים אישיים וקבוצתיים. סוכן מקצועי אף לא יפספס שום פרט בכל הקשור לסעיפי חוזה נוספים, לרבות היעדרות ממושכת בשל פציעה (מי משלם וכמה בזמן שהשחקן בחוץ?), אפשרויות לשדרוג שכר בשל יכולת גבוהה, פתיחת חוזה, מעבר לחו”ל ועוד. כל דבר שעשוי לשדרג כלכלית ומקצועית את השחקן וכל דבר שימנע פגיעה בו במקרים הפוכים. לא בכדי כשקבוצה זוכה באליפות, שומעים על שחקן אחד שמרוויח מהעניין 100 אלף דולר, והשני עשירית מכך. הסיבה טמונה בדרך כלל במה שהסוכן הצליח להשיג למיוצג הספציפי שלו.

בשורה התחתונה, קריירה של כדורסלן הינה קצרה ומלאת הקרבות וסיכונים. סוכן שחקנים מצויין ידאג שהקריירה הזו תשתלם מבחינה כלכלית. אל תתפשרו והתקשרו עם הטוב ביותר.

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..