שחקנים צעירים? כך תבחרו סוכן שחקני כדורסל

איך בוחרים סוכן שחקני כדורסל?  רוני לופו מסביר

רוני לופו הוא סוכן שחקני כדורסל מקצועי כבר מעל ל-20 שנים שייצג שחקנים בשלבים רבים לאורך הקריירה שלהם. רוני מאמין, מניסיון של שנים, ששחקנים צריכים לדעת איך הם בוחרים את הסוכן שלהם, וטוען כי בחירת סוכן שחקני כדורסל היא בחירה חשובה שמשפיעה על הקריירה של השחקן בצורה משמעותית.

אז בין אם אתם שחקני כדורסל צעירים שמחפשים את הסוכן החדש שלכם ובין אם אתם שחקנים מנוסים שרוצים לבצע את הבחירה הטובה ביותר – המדריך הזה הוא בשבילכם. במדריך, נדבר על כמה מהדברים הכי חשובים אליהם אתם חייבים לשים לב כשאתם

בוחרים את הסוכן שלכם.

רוני לופו סוכן שחקנים

סוכן שחקני כדורסל חייב ניסיון רלוונטי

הדבר הראשון הוא ניסיון. כן, אומרים את זה על כל תחום, אבל בעולם הספורט בכלל והכדורסל בפרט, זה אפילו חשוב יותר. הסיבה היא שאין “בית ספר לסוכני שחקנים” – אתה לומד מניסיון. סוכן עם ניסיון יודע מה לעשות וחשוב מכך – מה לא לעשות. סוכן שחקני כדורסל עושה המון טעויות בתחילת הדרך, זו עבודה שדורשת המון אינטליגנציה רגשית, כזו שבה אתה לומד הכל תוך כדי.

לסוכן חדש, גם אם הוא הגיע מהתחום, אין ממש איך ללמוד איך לעשות את העבודה שלו כמו שצריך, הוא ילמד על בשרו.

השלוש השנים הראשונות של סוכן שחקני כדורסל רצופות כישלונות, טעויות ואתגרים. כמובן שהדברים האלו ממשיכים לקרות לאורך הקריירה, אבל עם הזמן הסוכן לומד איך להתחמק ולמזער טעויות, להתגבר על האתגרים, ולהגדיל את כמות ה”ניצחונות” שהוא משיג עבור השחקנים שלו.

בקיצור – מדובר במקצוע מורכב ומערכת לא פשוטה. אלא אם מדובר באדם יוצא דופן בצורה בלתי רגילה, סוכן שחקני כדורסל טוב חייב ניסיון.

 

סוכן שחקני כדורסל חייב להיות מסור לשחקן

דבר נוסף הוא שסוכן צריך להיות ממוקד בייצוג השחקן, מסור לאינטרסים שלו.

הסוכן לא יכול לרצות את כולם ותמיד “לצאת טוב” גם עם הקבוצה. הקבוצה דואגת לעצמה – הסוכן צריך לדאוג לשחקן.

עבודתו של סוכן שחקני כדורסל היא ממש לא פשוטה, ולפעמים היא נוגעת בעניינים לא נעימים. כשהקבוצה לא תיתן לך את התנאים שמגיעים לך, כשתהיה במשא ומתן מול קבוצה על חוזה ההעסקה שלך, אם תיפצע ותצטרך טיפולים – אתה תצטרך סוכן שחקני כדורסל שילחם בשבילך, שיהיה מסור לך ורק לך.

כישורים ורבליים וחברתיים – חובה, חובה, חובה

סוכן שחקני כדורסל, בעיקר כזה שמייצג שחקנים צעירים, חייב להיות בעל כישורים ורבליים.

למשל, כשסוכן מתחיל לעבוד עם שחקן או שחקנית צעירים, הוא צריך לשמור על האיזון העדין שבין הקבוצה, השחקן, וההורים, ובמקרים כאלו הכישורים הוורבאליים והחברתיים הם קריטיים.

חשבו על זה לרגע… אם אתם שחקן או שחקנית כדורסל ואתם מגיעים עם ההורים שלכם לפגישה עם סוכנויות שחקנים מובילות או הסוכן שלכם, והוא לא יודע לדבר כמו שצריך, איך הוא יוכל לעשות משא מתן עם הקבוצה? איך הוא ידע לייצג את האינטרסים שלכם בצורה ברורה? איך הוא ידע לשמור על קשר טוב עם הקבוצה ולא לפוצץ את היחסים? זה ענף שמאוד ממוקד באנשים ואינטליגנציה רגשית וכישורי התבטאות הם חשובים מאוד.

סוכן שחקני כדורסל צריך להיות מקצוען אמיתי

כמובן שגם הרמה המקצועית מאוד חשובה. הסוכן אמור לעזור לשחקן להתפתח, הוא נמצא בקשר עם השחקן כל הזמן, הוא עוזר לשחקן לבחור את הקבוצות, הוא בקשר עם המאמנים.

הסוכן חייב להיות מסוגל לדעת למנף את הפוטנציאל של השחקן ולפתח את החוזקות שלו כדי לוודא שהשחקן ממשיך להשתפר כל הזמן ומתקדם לקבוצות טובות יותר ויותר. בהקשר הזה, הוא גם צריך שתהיה לו עין טובה והבנה של השחקנים שהוא מייצג.

הסוכן צריך להבין מה החוזקה של השחקן, ואיך הוא “מדורג” בפרמטרים שונים, וזאת בשביל להתאים לו קבוצה בה הוא ישתלב בצורה טובה ויוכל למצוא בה את מקומו, במקום כזו שבה הוא יתחרה ראש בראש עם שותף לקבוצה בעל יתרון דומה ורמה זהה, מה שעלול להביא לכך שהוא ישחק פחות ויאבד ניסיון יקר של דקות משחק קריטיות.

?אילו פרמטרים קיימים

נתונים פיזיים – זה כמובן לא פרמטר שכל כך קשה לזהות. יש שחקנים בעלי נתונים פיזיים מרשימים, וזה היתרון שלהם. יש שחקני כדורסל נמוכים יותר וגבוהים יותר, ולמרות שרוב השחקנים גבוהים וזו המציאות של המשחק הזה, עדיין יש שחקנים שיש להם יתרון פיזי וזה מה שמאפשר להם לטפס למעלה.

כישרון – פרמטר נוסף הוא כישרון. יש שחקנים שמשחקים רק 3-4 שנים והם כבר מראים יכולת טכנית מרשימה. יש כישרון לכדורסל ולמי שיש את זה בשילוב עם שאר הפרמטרים, קיים סיכוי גבוה להצליח.

מיינדסט ומנטליות – הדבר השלישי הוא המיינדסט והמנטליות של השחקן. כדורסל זה לא ספורט רגוע וקליל, זה הוא ספורט תחרותי, פיזי וקשה מבחינה מנטלית.

אנשים מתוך התחום מעידים שרוב השחקנים הטובים והמצליחים הם ווינרים, הם חזקים מנטלית, הם מנהיגים, הם בעלי מוטיבציה והם עובדים קשה.

סוכן שחקנים – אם זה לא מרגיש נכון, אל תמהרו לבחור

בסופו של דבר, לפעמים צריך להרגיש לאינטואיציות. לפני שאתם ממהרים לסגור חוזה עם סוכן שאתם לא מרגישים איתו בנוח, זכרו שזה האדם שאיתו תעבדו באופן צמוד בשנים הקרובות.

אתם חייבים למצוא אדם שתוכלו לדבר איתו בחופשיות, להתייעץ איתו בצורה פתוחה, ולסמוך עליו ב-100%. יש דברים שאפשר להתפשר עליהם, ויש דברים שפשוט אסור להתפשר עליהם, ועל סוכן שחקני כדורסל – לא מתפשרים.

אם אתם מחפשים סוכן שחקני כדורסל שיעזור לכם לפתח את הקריירה שלכם וילחם בשבילכם לאורך כל הדרך – רון ספורט היא הסוכנות הנכונה בשבילכם. .צרו איתנו קשר, אנחנו כבר נדאג לשאר

טרם השתכנעתם בחשיבותו של סוכן לשחקני כדורסל? קיראו את הכתבה שהתפרסמה באתר וויינט אודות הקשיים שעוברים על ספורטאים צעירים בארץ – https://www.ynet.co.il/sport/article/SyJ00fIjXP

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..