חוג כדורסל – הבסיס להצלחה

בעומק האדמה של כל עץ נאה ופורה ניצבים שורשים איתנים. בתחתית כל בניין מרשים ניצבים יסודותיו, המסייעים לו לעמוד בגבורה אל מול כוחות הטבע. וכאשר מדברים על קריירת הכדורסל של כל שחקן פוטנציאלי באשר הוא, אותם שורשים ויסודות מושרשים בשלב הילדות והנעורים באמצעות חוג כדורסל. מה תורם חוג שכזה להתפתחות העתידית של השחקן? מתי הזמן המתאים ביותר לרשום את הילד לחוג ובמיוחד חוג כדורסל? ומה חשוב לדעת על היום שאחרי – כשהחוג נגמר? כל המידע לפניכם.

במה תורם חוג כדורסל לעתיד הילד שלכם?

את תרומת חוגי כדורסל לילדכם ניתן לחלק לשתי קטגוריות עיקריות: מקצועית ולא מקצועית. נתחיל, ברשותכם, דווקא מהתרומה שאינה מקצועית. חוג כדורסל (בדומה לחוגים אחרים) מסייע לילדכם בשלל אלמנטים חשובים בתהליך התבגרותו: אחריות אישית, משחק קבוצתי, שילוב חברתי, סיוע לאחר, בקשת עזרה, שותפות גורל, פתרון קונפליקטים, משמעת ומרות, הפסד בכבוד ועוד. לא ניתן להפריז בחשיבות המרכיבים הללו.

מבחינה מקצועית, חוגי כדורסל מהווים, לעתים קרובות, בסיס רחב לקריירה עתידית. מתי מבחינים בכך? כאשר משחקים מול שחקני כדורסל שהחלו לשחק מאוחר יחסית ולא היו בחוג בילדות, מה שפעמים רבות מתבטא בלקויות שונות בזריקה, בהגנה, בהבנת המשחק וכדומה. כי שכעובדים על זריקה נכונה מגיל 7 ולא מגיל 13, אז בגיל 15-16 כשהקריירה מתחילה באמת, הפערים ניכרים בשטח.

חוגי כדורסל, אפוא, מעניקים לילדכם כלים בסיסיים ראשונים אשר ילוו אותו לאורך כל הקריירה. החל מכושר גופני, דרך טכניקת משחק בסיסית, ועד הוצאה לפועל של אלמנטים מורכבים – התקפית והגנתית גם יחד. אין כל ספק, חוג כדורסל הוא מקפצת הסיכויים העיקרית של ילדכם לקריירה מקצוענית בעתיד.

חוג כדורסל: מתי כדאי לרשום?

מרבית כוכבי הכדורסל בארץ ובעולם מספרים חדשות לבקרים כי נהגו לשחק בכדור “מהיום שהם זוכרים עצמם”. אז כן, אם הילד שלכם מגלה חיבה לכדור הכתום עוד מהימים בהם הוא נעזר בחיתול ומוצץ, בהחלט אין סיבה לחכות ולהתעכב וכדאי לחפש עבורו חוג כדורסל כבר בגיל 5-6. כמובן שרצוי לעבוד עם הילד לבד על היסודות הראשוניים עוד לפני – אחיזה, כדרור, מסירה, תפיסה וכו’ של הכדור.

החוג נגמר, המציאות מתחילה

חוג כדורסל, בנוסף להכול, הוא “חממה”. שם יותר מלטפים ומטפחים, וטוב שכך. אך אי שם בגיל 14-15 יאמר ילדכם להתראות לחוג ולליגת הקט-סל, ויתחיל להכיר מקרוב את ליגות הנערים, התיכונים, הנוער ובהמשך – הבוגרים. עם הדרישות הגבוהות, הלחצים הפיזיים והנפשיים והיעדר הפשרות והוויתורים. כשהיום הזה יגיע, חשוב שלצד ילדכם יהיה סוכן שחקנים שידע לכוון אותו אל הנתיב הנכון עבורו ולמצות עבורו את כלל האפשרויות והסיכויים לעתיד.

סוכן שחקנים כדורסל יסייע לילד שלכם בשלבי הקריירה הראשונים שלו ולאורך שנים רבות ובמגוון אספקטים רחב:

  • קשרים עם קבוצות מקצועניות – סוכן טוב הוא כזאת שראשי כל קבוצה בליגות הבוגרים והנוער מכירים אותו. וקשרים, כמו שאתם יודעים, תמיד עוזרים. כך תוכלו לסלול הדרך לילד לקבוצה המתאימה שבה יוכל למצות את הפוטנציאל שלו.
  • קשרים עם אנשי מקצוע בכירים – אם תבחנו את קריירת שחקני הכדורסל הגדולים בארץ ובעולם, תגלו לרוב שליוו אותם אנשי מקצוע בכירים כבר מראשית הקריירה שלהם. מאמני כושר, תזונאים, פסיכולוגיים, אנליסטים, רופאים ועוד. ייצוג שחקני כדורסל מתעסק גם בהיבט הזה וסוכן מקצועי יוכל לקשר את הילד שלכם עם אנשי המקצוע המובילים בתחום.
  • ניהול משא ומתן וחתימה על חוזה מקצועני – אמנם אין לנו רצון לרתום את העגלה לפני הסוסים, אבל גם אם זה נראה רחוק, יום החוזה המקצועני הראשון של הילד שלכם יגיע, וכשזה יקרה, תרצו שסוכן מקצועי ומנוסה יהיה שם לצידכם.

ילדכם עומד לסיים חוג כדורסל ואתם רוצים לשפר את סיכוייו לקריירה מקצוענית לאחר מכן? הצטרפו למשפחת השחקנים בקבוצת”רון ספורט” ותיהנו מייצוג סוכנות מקצועית, מקושרת ואמינה בענף הכדורסל הישראלי. שיהיה בהצלחה!