?כיצד מתאימים שחקני כדורסל לקבוצה הנכונה

שחקנים ואנשי מקצוע רבים בתחום הכדורסל חושבים שתפקידה של סוכנות שחקנים היא רק למצוא לשחקן הכדורסל קבוצה שמחפשת שחקן כלשהו בעמדה, ופשוט לסגור לו שם חוזה במהירות האפשרית אבל בפועל זה ממש לא כך. למעשה, סוכן שחקנים בודק כל כך הרבה דברים מאחורי הקלעים עד לחתימה על חוזה של השחקן אותו הוא מייצג עם אותה קבוצת כדורסל. במאמר הבא נסביר לכם על קצה המזלג כיצד מתאימים שחקני כדורסל לקבוצה הנכונה ועל העבודה של הסוכן מאחורי הקלעים.

 תפקידו של סוכן שחקנים

אז בראש בראשונה חשוב מאוד שאותה קבוצה באמת תחפש שחקן באותה עמדה ואותו תפקיד כמו של השחקן אותו אנו מייצגים. זוהי כמובן נקודת הפתיחה של תהליך חיפוש הקבוצה שלנו ולכן גם החשובה ביותר. קבוצה שאינה מחפשת שחקן על המשבצת של השחקן אותו אנו מייצגים, לא רק שלא תרצה לקלוט אותו על מנת להכביד על עצמה בשכר ובשחקנים עם אותה עמדה אלא גם שהוא עלול להיפגע כתוצאה מחוסר בדקות משחק.

לכן חשוב מאוד שכל סוכן שחקני כדורסל בישראל או בחו”ל יבדוק קודם לכן קבוצות שבהן המשבצת של השחקן שלנו ריקות או לחילופין נחשוב מראש על קבוצות שעתידות למכור שחקן באותה משבצת או קבוצות שבהן השחקן על אותה המשבצת עתיד לפרוש בסוף העונה.

פילוסופיה של מאמן

אחד הדברים היותר חשובים בחיבור של שחקן כדורסל עם הקבוצה בה הוא משחק מעבר לחיבור החברתי הוא החיבור עם המאמן. בסופו של דבר ברגע שהמאמן סומך על השחקן, הוא נותן לו את המפתחות, מאפשר לו לפרוח ומקום להתבטא. לכן, לאחר שנמצא קבוצה עם משבצת מתאימה עבור השחקן אותו מייצגים חשוב מאוד שנשוחח עם המאמן ונראה אם השחקן שלנו אכן מתאים לפילוסופיית המשחק שלנו, שכן לא מספיק שאותו מאמן משחק רכז, אלא הוא משחק רכז בעל סגנון משחק ואישיות ספציפית וייתכן שהלקוח שלנו מאוד יתאים או מאוד לא יתאים לאותה פילוסופיית משחק ושיטת משחק של המאמן הזה. במקרים מסויימים לאחר שיחה עם המאמן נחליט כי ייתכן ונעדיף שהלקוח שלנו לא יחתום באותה קבוצה על מנת שלא להגיע ליותר מידי אי הסכמות עם המאמן.

התאמה חברתית של שחקני כדורסל

בנוסף להתאמה עם המאמן שהיא מאוד חשובה נרצה שהשחקן שלנו ישתלב בצורה חלקה מאוד בקבוצה. השתלבות חברתית מהירה היא קרקע פורייה להצלחה בעוד אי השתלבות עלולה להוביל לעונה לא טובה ולהסב נזק רב לקריירה כתוצאה מכך. אנו נעדיף לשלב את הלקוח שלנו בקבוצות בהן הוא מכיר חלק מן השחקנים ואיתם יש לו כימיה, בין אם מקבוצות עבר, קשרים אישיים או אפילו ממסגרות בינלאומיות בהן שיחקו יחד בעבר כמו נבחרת לאומית למשל. כל אותם פרמטרים חשובים מאוד ועל הסוכן להבין כיצד מתאימים שחקני כדורסל לקבוצה הנכונה בצורה המיטבית ביותר.

להפוך חלום לקריירה

אם הגעתם לכאן סימן שאתם לא סתם חובבנים , יש לכם תשוקה למשחק ואתם שואפים להצטיין בו , אז נעים מאוד אני רוני לופו סוכן שחקני כדורסל עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה המקצוע שלי הוא לקחת את התשוקה שלכם למשחק ולהפוך אותה לקריירה מאות שחקנים ושחקניות ישראלים וזרים שעברו תחת ידיי משחקים היום בליגות הבכירות בישראל ומצליחים להגיע להישגים מכובדים ,

אם אתם גם חולמים לעשות קריירה בכדורסל אשמח לעזור לכם בתחילת הדרך, ולבנות לכם קריירה לתפארת ומי יודע אולי עוד תשחקו בנבחרת ..